Kontserdid

ALISON BALSOM. Trompeti sära

3. märts 2017 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Leonard Bernstein
Avamäng operetile “Candide” (1956)

Guy Barker
Trompetikontsert “Valgustav latern” (“The Lanterne of Light”; 2015)

Maurice Ravel
“Hispaania rapsoodia” (“Rapsodie espagnole”; 1908)

Ottorino Respighi 
“Rooma pidustused” (“Feste Romane”; 1928)

ALISON BALSOM (trompet)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester 
Dirigent  PAUL MÄGI


Esmakordselt on Eesti kontserdipublikul võimalus kohtuda ühe tänapäeva väljapaistvaima instrumentalisti, inglise trompetivirtuoos Alison Balsomiga. Alison Balsom on oodatud esineja klassikalise muusika piire ületavatel suursündmustel, nagu esimene trompetisti soolokontsert kuus tuhat kuulajat mahutavas Royal Albert Hallis, ülesastumised suurel rokkfestivalil ja Shakespeare’i-teatris The Globe. 14 aastat järjest on ta esinenud festivalil BBC Proms, sh solistina Promsi legendaarses viimase õhtu show-programmis 2009. aastal, mille otseülekande vaatajate arvuks hinnati 200 miljonit inimest.

Tallinnas tuleb ettekandele inglise helilooja Guy Barkeri poolt Alison Balsomile kirjutatud trompetikontsert “Valgustav latern”, mille esiettekanne toimus 2015. aasta BBC Promsil. “Balsom on lihtsalt jumalik!” (Sunday Telegraph).

www.alisonbalsom.com

PaulMägi_Dirigeerib Vanemuise muusikajuht ja peadirigent ning Uppsala Kammerorkestri peadirigent Paul Mägi, kes tegutses aastaid Rahvusooper Estonia kunstilise juhi ja peadirigendina ning enne seda Läti Rahvusorkestri peadirigendina.

Piletid: 90 € – 20 €
OSTA PILET: PILETILEVI, PILETIMAAILM

Kontserdi korraldajad ERSO ja Eesti Kontsert