Kontserdid

REGULAR CRISIS

Kristjan Järvi (© Peter Adamik).

1. detsember 2017 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja TULEVIKUMUUSIKA II kontsert

Globaalse majanduse kantaat “Regulaarne kriis” (Regular Crisis)

Marina Landia film Louis Andriesseni, Bryce Dessneri, Jonny Greenwoodi, Gediminas Gelgotase, Kristjan Järvi jt muusikaga.

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent KRISTJAN JÄRVI


Majandus ja muusika – täiesti ainulaadne õhtu ERSO hooajas!

Video- ja performance’i-kunstnik Marina Landia multimeediakantaadi ettekandel on ühendatud videoprojektsioonid ja suur sümfooniaorkester. Videomaterjal on kokku pandud intervjuudest maailma tööstuse ja rahanduse valdkonna võtmefiguuridega. Sõna saavad Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni peasekretär José Ángel Gurría, Saksa autotootja Daimleri nõukogu esimees Manfred Bischoff ja meediaärimees Steve Forbes. Filmi live-soundtrack’ina kõlab Hollandi helilooja Louis Andriesseni, Pariisis tegutseva Ameerika helilooja, indie-rock ansambli Tha National kitarrist Bryce Dessneri, Inglise helilooja ning alternatiiv-rock’i ansambli Radiohead kitarrist ja klahvpillimängija Jonny Greenwoodi, Kristjan Järvi ja teiste muusika.

Regular Crisis peegeldab maailma majanduse mõjukaimate tegelaste n-ö vaimset seisundit, uurides nende väärtushinnanguid, filosoofiaid ja mõtteviise. Elava muusikaga oskuslikult esile toodud pingeseisundid loovad hämmastavaid efekte, pakkudes üsna ebatavalise vaatenurga maailma majanduse hetkeseisule ja perspektiivile, millise suuna see võib võtta edaspidi.

VAATA TREILERIT

Teose esiettekanne toimus 2016. aasta oktoobris Leipzigi Raadio (MDR) sümfooniaorkestri ja dirigent Kristjan Järvi osalusel.

Kontsert algab majandusteemalise paneeldiskussiooniga, kus mõtteid vahetavad silmapaistvad rahvusvahelise majanduse visionäärid Kaja Kallas, Mohammed El Husseiny ja filmi režissöör Marina Landia. Vestlust modereerib Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar.

Piletid: 22 € / 16 €
OSTA PILET: PILETILEVI, PILETIMAAILM

Kontserdi korraldajad ERSO ja Pimedate Ööde Filmifestival


Kontserdisarja TULEVIKUMUUSIKA esitleb 4 Energia

Kontserdisari “Tulevikumuusika” teeb koostööd kolme innovaatilise ja  piirideülese muusikafestivaliga, need on rahvusvaheline nüüdismuusika festival “Afekt”, Eesti muusika päevad ja ERSO hooajalõpufestival “Practical Spirituality”. Šveitsi dirigent Baldur Brönnimann on keskendunud eelkõige põnevaid ja keerulisi väljakutseid pakkuvale nüüdismuusikale, Risto Joost on multifunktsionaalne peadirigent Tallinna Kammerorkestrile ja Leipzigi MDRi koorile, olles lisaks Tallinna Filharmoonia ja Birgitta Festivali kunstiline juht ning Rahvusooperi Estonia dirigent. Lausa kahel korral astub “Tulevikumuusika” sarjas dirigendipulti Kristjan Järvi, kes toob koos Voces Musicalese ja Saksa helilooja ja elektronmuuik Sven Helbigiga ettekandele viimase teose “I Eat the Sun and Drink the Rain”. Detsembris tuuakse tema taktikepi all ettekandele üks ebatavaline majandust ja muusikat ühendav teos – globaalse majanduse kantaadiks nimetatud live-soundtrack’iga film “Regular Crisis”. See toob filmilina vahendusel Estonia kontsrdisaali Steve Forbesi, José Ángel Gurría, Manfred Bischoffi ja teiste maailma tööstuse ja rahanduse valdkonna võtmefiguuride mõttearendused maailma majanduse hetkeseisu ja tulevikuperspektiivi teemadel, pingeid lisab ja võtab maha Louis Andriesseni, Bryce Dessneri, Jonny Greenwoodi, Kristjan Järvi ja teiste muusika.

R, 27.10.2017 – RITUAALID. Festivali “Afekt” avakontsert, dirigent BALDUR BRÖNNIMANN
R, 1.12.2017 – REGULAR CRISIS, dirigent KRISTJAN JÄRVI
R, 13.04-2018 – PÜHA MAGMA. Eesti muusika päevad, dirigent RISTO JOOST
T, 22.05.2018 – I EAT THE SUN AND DRINK THE RAIN. Festival “Practical Spirituality”, Voces Musicales, dirigent KRISTJAN JÄRVI

“Tulevikumuusika” sarjapiletid: 55 € / 40 € (müügil kuni 25.10.2017)
“Tulevikumuusika” sarjapileti soetamiseks tuleb kõigepeal osta vautšer, mille peal oleva koodiga saab lunastada sarja nelja kontserdi piletid.
OSTA SARJAPILET