Kontserdid

RING. Hooajalõpu festival “Practical Spirituality”

Kristjan Järvi (© Peter Adamik).

24. mai 2018 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja HARMOONIA III kontsert
Hooajalõpu festivali PRACTICAL SPIRITUALITY IV kontsert

Sven Helbig
“Taskusümfooniad” (Pocket Symphonies)

Richard Wagner / Henk de Vlieger
Sümfooniline seiklus “Nibelungi sõrmus” (The Ring, An Orchestral Adventure)

SVEN HELBIG elektroonika
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent KRISTJAN JÄRVI


Saksa helilooja ja muusikafilosoof Richard Wagner on üks ajaloo suurimaid muusikateatri uuendajaid, kelle loominguline tegevus kulmineerus täiesti uudse muusika ja draama sünteesi ehk gesamtkunstwerk’i väljatöötamisega. Esimest korda rakendas ta oma novaatorlikke ideid ulatuslikus tetraloogias “Nibelungi sõrmus”.

Wagneri sünteeskunstiteose idee muusika, teksti, lavategevuse ja -kujunduse, kostüümide ja valguse kooslusest ning koosmõjust vaatajale on inspireeritud ka Saksa tänapäeva helilooja, produtsendi ja arranžeerija Sven Helbigi looming. Suurejooneliste muusikavideode, lavashow’de ja teatraalsete multimeediaetenduste autorina tuntud Helbig on teinud koostööd ansamblitega Rammstein, Pet Shop Boys ja Polarkreis 18, Ameerika räppar Snoop Doggi, Saksa räppar Sido, samuti MDRi sümfooniaorkestri, Fauré Kvarteti, ooperilaulja René Pape ja paljude teistega.


Seekord lõpetab ERSO hooaja traditsioonilise lõppkontserdi asemel hooajalõpu festivaliga, mis näitab sümfooniaorkestri haaret olla muusika ja muusikute koondajaks laiemalt, kui seda võimaldab tavapäraste reedeõhtuste kontsertide formaat. ERSO ja Kristjan Järvi festivali “Praktiline spirituaalsus” lähtepunktiks on igatsus tähenduse ja transtsendentaalsuse järele muusikas – muusika kui vahend religiooni, kosmilise vibratsiooni ja harmoonia tunnetamiseks. Samanimeline festival toimus 2017. aasta juunis Leipzigis, kus selle eestvedaja Kristjan Järvi põhipartneriks oli Leipzigi Raadio (MDR) sümfooniaorkester.

Kristjan Järvi on “21. sajandi artisti arhetüüp, laia haardega muusik, kes tegutseb ilma silmaklappide ja piirideta,” kirjutati Prantsuse klassikalisele muusikale ja tantsule pühendatud internetilehel ResMusica. Ta on pälvinud maailma klassikalise muusika lavadel tähelepanu kui “üks osavamaid ja innovatiivsemaid kavade koostajaid” (Reuters). Kureerides ja juhatades eri žanre ühendavaid kontserte, mida vürtsitavad isiklik lähenemine ja stiil, on tulemus alati eriline, Šoti ajalehes Herald Scotland on Kristjan Järvi kontserte nimetatud lausa “elu paremaks muutvateks”. Oma innovatiivsete ideede elluviimiseks on Kristjan Järvil väljundeid üle kogu maailma: ta on Leipzigi Raadio (MDR) sümfooniaorkestri ja Gstaadi festivali orkestri pea – dirigent, New Yorgis resideeriva klassikale, hip-hopile ja džässile pühendunud Absolute Ensemble’i asutajaliige ja dirigent ning Läänemeremaade noorteorkestri asutajaliige ja dirigent. Külalisdirigendina juhatab ta orkestreid üle maailma, tema käe all on mänginud nii Londoni SO, Prantsuse Rahvusorkester, Pariisi orkester, Berliini Filharmoonikud, Washingtonis tegutsev National Symphony Orchestra, Minnesota orkester, NHK sümfooniaorkester Jaapanis kui paljud teised. Kristjan Järvi on salvestanud muusikat enam kui 60 albumile alates Hollywoodi filmimuusikast ning erinevaid auhindu pälvinud salvestistest mainekatele plaadifirmadele Sony ja Chandos kuni omanimelise sarjani “Kristjan Järvi Sound Project” tunnustatud Prantsuse plaadifirmale Naïve Classique.

Piletid: 22 € / 16 €
OSTA PILET: PILETILEVI, PILETIMAAILM

Kontserdi korraldaja ERSO


EuroparkKOLM TUNDI TASUTA PARKIMIST ERSO kontserdi ajal Rävala Parkimismajas
1.
Sõida parklasse ja võta parkimispilet
2. 
Valideeri parkimispilet Estonia kontserdisaali piletikontrollis
3. Parklast väljudes sisesta Estonia kontserdisaalis valideeritud parkimispilet

Rävala Parkimismaja -> Estonia

Kui otsustad linna jääda kauemaks kui 3 tundi, siis õhtune ja öine (21.00–09.00) soodushind on 0.3 €/h.
Täpsem parkimisinfo: 614 7788


Kontserdisarja HARMOONIA esitleb E-piim

Kontserdisarja “Harmoonia” kontserte juhatavad ERSO peadirigent ja kunstiline juht Neeme Järvi ning tema noorem poeg, lennukate ja innovaatiliste ideedega Kristjan Järvi, kes on Leipzigi MDR-i sümfooniaorkestri ja Gstaadi festivali orkestri peadirigent ning Absolute Ensemble’i ja Läänemeremaade Filharmoonikute asutajaliige ja dirigent.Brahmsi topeltkontserdis soleerivad nimekaim Eesti viiulisolist Anna-Liisa Bezrodny ja Soome praeguse aja üks väljapaistvaim tšellosolist Jan-Erik Gustafsson, keda võib maailma kontserdilavadel sageli koos musitseerimas kuulda. Kontsert “Särav flööt“ on pühendatud läbi aegade kõige väljapaistvama ja mõjukama Eesti puhkpillimängija flötist Samuel Sauluse 85. sünniaastapäevale. Mozarti flöödikontserdi ning topeltkontserdi flöödile ja harfile solistideks on Euroopa Kammerorkestri ja Frankfurdi hr-sümfooniaorkestri sooloflötist Clara Andrada de la Calle ja ERSO sooloharfimängija Assia Cunego. ERSO hooajalõpufestivali “Practical Spirituality” kavasse kuuluv “Ring” ühendab kahe Saksa helilooja, Richard Wagneri ning Sven Helbigi suurejoonelist sünteeskunstiteose ideest kantud loomingut.

R, 3.11.2017 – TOPELTKONTSERT, dirigent NEEME JÄRVI
R, 4.05.2018 – SÄRAV FLÖÖT. Samuel Saulus 85, dirigent NEEME JÄRVI
N, 24.05.2018 – RING. Festival Practical Spirituality, dirigent KRISTJAN JÄRVI 

“Harmoonia” sarjapiletid: 42.- / 30.- (müügil kuni 1.11.2017)


Hooajalõpu festival PRACTICAL SPIRITUALITY

“Practical Spirituality“ on ERSO hooajalõpu festival, mis näitab sümfooniaorkestri haaret olla muusika ja muusikute koondajaks laiemalt, kui seda võimaldab tavapäraste reedeõhtuste kontsertide formaat. ERSO ja Kristjan Järvi festivali lähtepunktiks on igatsus tähenduse ja transtsendentaalsuse järele muusikas – muusika kui vahend religiooni, kosmilise vibratsiooni ja harmoonia tunnetamiseks. Samanimeline festival toimus 2017. aasta juunis Leipzigis, kus selle eestvedaja Kristjan Järvi põhipartneriks oli Leipzigi MDR-i sümfooniaorkester.Karismaatiline Kristjan Järvi, põnev repertuaarivalik ning esmakordselt Eestisse jõudvad solistid – Islandi pianist Víkingur Ólafsson ning Saksa helilooja, produtsent, arranžeerija ja elektronmuusik Sven Helbig – on festivali värske hingamise ja energeetilise laengu garantiiks.

R, 18.05.2018 – CENTURY ROLLS, dirigent KRISTJAN JÄRVI
P, 20.05.2018 – FROM ICE TO EST, ERSO kammerkoosseisud ja pianist Víkingur Ólafsson
T, 22.05.2018 – I EAT THE SUN AND DRINK THE RAIN, Voces Musicales, dirigent KRISTJAN JÄRVI
N, 24.05.2018 – RING, dirigent KRISTJAN JÄRVI

Festivali pass: 55.- / 40.- (müügil kuni 1.05.2018)
Festivali passi ostmiseks tuleb kõigepeal osta vautšer, mille peal oleva koodiga saab lunastada festivali nelja kontserdi piletid.
OSTA FESTIVALI PASS