Kontserdid

SUUR SUVINE KOHTUMINE. SÕBRAD

Neeme Järvi (©Kaupo Kikkas).

5. juuli 2019 kell 20 — Alexela kontserdimaja

Jean Sibelius
Süit muusikast Maurice Maeterlincki näidendile “Pelléas ja Mélisande”, op. 46

Wolfgang Amadeus Mozart
Öökuninganna aaria ooperist “Võluflööt”

Eduard Tubin
Sümfoonia nr 5 h-moll

NIU NIU klaver
ELINA NECHAYEVA
 sopran
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NEEME JÄRVI


ERSO ja maestro Neeme Järvi ootavad kõiki üle maailma Tallinnasse kokku tulnud muusikasõpru XVII üldlaulupeo “Minu arm” eelõhtul Alexela kontserdimajja. Kontsert “Suur suvine kohtumine. Sõbrad” on osa Eesti sõprade rahvusvahelise kokkutuleku programmist. Ürituse eesmärk on tänada ettevõtjaid, poliitikuid ja kultuuritegelasi, kelle tegevus on aidanud Eestil areneda dünaamilise majanduse ning ärksa kultuurikeskkonnaga euroopalikuks riigiks. Kokkutuleku patroonid on president Toomas Hendrik Ilves ja dirigent Neeme Järvi.

Eesti esimesest üldlaulupeost möödub 2019. aastal 150 aastat, muusikalist kõrgharidust hakati Eestis andma täpselt 100 aastat tagasi. Need teetähised on kindlateks nurgakivideks, millele on toetunud Eesti muusikute ja eesti muusika edulood üle kogu maailma.

ERSO, Elina Nechayeva ja Neeme Järvi Tbilisis, 2018. Foto Rauno Volmar.

Elina Nechayeva on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri klassikalise laulu erialal, pälvinud tähelepanu mitmetel konkurssidel, sh “Klassikatähed”, “Neue Stimmen” ning Eurovisiooni lauluvõistlus, kus tema esitatud “La forza” tõi Lissabonist Eestile kaheksanda koha. Koos Neeme Järvi ja ERSOga on ta esinenud Gruusias, lisaks Pärnu Muusikafestivalil ja Shanghai Suures Teatris. 2019. aasta alguses laulis ta Saku Suurhalli laval duetti koos maailmakuulsa Placido Domingoga ja soleeris ERSO ees MustonenFesti avakontserdil Orffi “Carmina buranas”. EMTAs õppimise ajal debüteeris ta Gianetta rollis Rahvusooper Estonias Donizetti ooperis “Armujook”. 2018. aastal esitas ta Rahvusooper Estonia galakontserdil Öökuninganna aariat Mozarti “Võluflööödist” ja “Kellukeste aariat” Delibes’i “Lakmést”. Aastatel 2015–17 mängis ta külalisesinejana Eesti Draamateatris Juhan Ulfsaki lavastuses “Kaart ja territoorium”, pälvides nii näitlemise kui laulmise eest hea tagasiside.
Elina Nechayeval on hea koostöö dirigentide Järvidega. 2018. aastal esines ta koos ERSO ja Neeme Järviga Gruusias, Tallinna Kammerorkestri ja Neeme Järviga Pärnu Muusikafestivalil ning aasta lõpus andis maestro Neeme Järvi juhatusel soolokontserdi Shanghai Suures Teatris. Mitmed põnevad projektid on sündinud ka koostöös Kristjan Järviga.
Lisaks ooperi-, vokaalsümfoonilisele ja kammermuusikale köidab teda piirideülene ehk crossover-žanr, millega ta soovib tekitada laialdasemat huvi klassikalise vokaali vastu. Elina Nechayeva teeb koostööd nii Eesti kui ka välismaa heliloojatega ning on silma paistnud mitmetel konkurssidel nii Eestis kui välismaal, neist erilisemad on olnud telekonkurss “Klassikatähed 2014”, noorte ooperilauljate konkurss “Neue Stimmen” Saksamaal ning Eesti Laul, mille võit viis Elina 2018. aastal Lissaboni Eurovisioonile Eestit esindama. Lauluga “La Forza” tõi ta Eestile kaheksanda koha, kuid kuulajad nimetasid teda “südamete võitjaks”, kuna oma hääle ja siira emotsionaalsusega puudutab lauljanna inimeste hinge ja südant.

OSTA PILET (24.40 € / 17.40 €; sponsorpilet 51.40 €)