Kontserdid

SUUR SUVINE KOHTUMINE. SÕBRAD

5. juuli 2019 kell 20 — Alexela kontserdimaja

Frédéric Chopin
“Grande polonaise brillante”, op. 22

Jean Sibelius
Süit muusikast Maurice Maeterlincki näidendile “Pelléas ja Mélisande”, op. 46

Eduard Tubin
Sümfoonia nr 5 h-moll

ZEE ZEE klaver
ELINA NECHAYEVA sopran
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NEEME JÄRVI


ERSO ja maestro Neeme Järvi ootavad kõiki üle maailma Tallinnasse kokku tulnud muusikasõpru XVII üldlaulupeo “Minu arm” eelõhtul Alexela kontserdimajja. Kontsert “Suur suvine kohtumine. Sõbrad” on osa Eesti sõprade rahvusvahelise kokkutuleku programmist. Ürituse eesmärk on tänada ettevõtjaid, poliitikuid ja kultuuritegelasi, kelle tegevus on aidanud Eestil areneda dünaamilise majanduse ning ärksa kultuurikeskkonnaga euroopalikuks riigiks. Kokkutuleku patroonid on president Toomas Hendrik Ilves ja dirigent Neeme Järvi.

Eesti esimesest üldlaulupeost möödub 2019. aastal 150 aastat, muusikalist kõrgharidust hakati Eestis andma täpselt 100 aastat tagasi. Need teetähised on kindlateks nurgakivideks, millele on toetunud Eesti muusikute ja eesti muusika edulood üle kogu maailma.

Solistidena astuvad üles pianist Zee Zee, kes oli ka ERSO 2017/2018. hooaja avakontserdi solist, ning sopran Elina Nechayeva, kes osales 2018. aastal ERSO turneel Armeenias ja Gruusias.

Zee Zee, kodanikunimega Zhang Zuo, on entusiasmist ja energiast pakatav pianist, kes kiirgab nooruslikku elujõudu (Hiina Gramophone) ning kelle loomingulist täiuslikkust on kiidetud “eheda artistlikkuse võimsaks, kirglikuks ja mõjuvaks väljenduseks” (Los Angeles Times). Hiinas sündinud Zee Zee on õppinud klaverimängu lisaks oma kodumaale ka Saksamaal ja Ameerika Ühendriikides, jätkates praegugi enese täiendamist pianismimaailma absoluutse tipu Alfred Brendeli juhendamisel. Ta on võitnud auhinnalisi kohti mitmetel konkurssidel ning teinud peadpööritava karjääri, olles esinenud paljude maailma tipporkestrite, sh BBC sümfooniaorkestri, BBC, Londoni ja Los Angelese filharmooniaorkestrite ees. “Zee Zee on üks kõige silmapaistvamaid ja kirglikumaid pianistlikke talente, keda ma olen kohanud,” on öelnud Paavo Järvi, kelle juhatusel on salvestatud Zee Zee esimene album (koos Philharmonia Orchestraga firmale Universal), millele on talletatud Raveli G-duur ja Liszti 1. klaverikontsert.

Elina Nechayeva on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri klassikalise laulu erialal. 2014. aastal jõudis ta telekonkursi “Klassikatähed” finaali ning 2018. aastal esindas Eestit lauluga “La forza” Lissabonis Eurovisiooni lauluvõistlusel, tuues Eestile kaheksanda koha.

OSTA PILET (24.40 € / 17.40 €)