Kontserdid

TALLINN –> SHANGHAI

9. märts 2018 kell 18 — Estonia kontserdisaal (eelkontsert*)
9. märts 2018 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja SUURLINNA TULED III kontsert

Arvo Pärt
“Cantus Benjamin Britteni mälestuseks”

Eduard Tubin
“Süit eesti tantsuviisidest” viiulile ja orkestrile

Jean Sibelius
“Kullervo-sümfoonia” (Kullervo-sinfonia), op. 7

ARVO LEIBUR viiul
MONIKA-EVELIN LIIV metsosopran
RAUNO ELP bariton (RO Estonia)
Eesti Rahvusmeeskoor
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent LEIF SEGERSTAM


Vahetult enne ERSO teist turneed Hiinas tuuakse kontserdireisil kõlavad teosed ka kodupubliku ette. Kõrvuti Eesti heliloojate Eduard Tubina ja Arvo Pärdi loominguga viiakse Hiina põhjanaabrite klassiku Jean Sibeliuse “Kullervo”.

Soome rahvuseeposel “Kalevala” põhinev  vokaalsümfooniline “Kullervo-sümfoonia” on Soome suurima sümfonisti loomingus üks rohkelt poleemikat tekitanud ja tähelepanu äratanud teos. Juba esimestel ettekannetel pälvis “Kullervo-sümfoonia” erakordse edu ja publiku poolehoiu, ometi ei lubanud kriitilise meelega helilooja seda oma eluajal hiljem ette kanda ning teos kadus enam kui kuueks kümnendiks kontserdilavadelt. ERSO kavas oli Sibeliuse “Kullervo-sümfoonia” esmakordselt 1993. aastal pidulikul kontserdil, millega tähistati Eesti Vabariigi ja Soome Vabariigi 75. aastapäeva, dirigeeris Paavo Berglund. Üks erilisemaid ettekandeid toimus neli aastat hiljem Sibeliuse festivali raames helilooja kodukohas Järvenpääl. Lähiajal selgub, kuidas võtab teose vastu Hiina publik.

Tubina süidis soleerib ERSO kauaaegne kontsertmeister Arvo Leibur, kelle tihe kontserttegevus solisti ja kammeransamblistina on pälvinud tunnustust nii kodu- kui välismaal. Aastal 2005 sai ta Eesti Muusikanõukogu aastapreemia silmapaistva solistitegevuse ja ERSO kõlapildi kujundamise eest, aastal 2008 Hollandi Kuningriigi Oranje-Nassau ordeni pikaajalise töö eest Hollandi sümfooniaorkestrite kontsertmeistrina ja 2015. aastal Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia kaaluka panuse eest Eesti muusikaellu ja keelpillikultuuri arengusse. Arvo Leiburi koostöö ERSOga sai alguse juba tema õpingute ajal, ligi 30 korral on ta ERSO ees astunud üles solistina, sh 1993. aastal festivalil Europamusicale Münchenis, alates 2001. aastast töötab ta orkestri kontsertmeistrina.

Esmakordselt läheb ERSO välisturneele Soome dirigent Leif Segerstamiga, kellega koostöö sai alguse aastal 1989. Segerstami dirigendikarjäär algas 1965. aastal Soome Rahvusooperis, jätkudes Stockholmi Kuninglikus Ooperis, Berliini Deutsche Operis, Austria, Soome ja Taani Raadio Sümfooniaorkestreis, Staatsphilharmonie Rheinland-Pfaltzis, Helsingi Linnaorkestris, aastast 2012 töötab ta Turu Filharmoonia Orkestri peadirigendina. Külalisdirigendina teeb Segerstam regulaarset koostööd sümfooniaorkestritega üle kogu maailma ja juhatab etendusi New Yorgi Metropolitan Operas, Londoni Kuninglikus Ooperiteatris, Milano La Scalas jm.

* Eelkontsert kell 18

Eesti Rahvusmeeskoor
Dirigent MIKK ÜLEOJA
Lisaks muusikalisele etteastele tutvustatakse eelolevat turneed Hiina ja Hong Kongi.

Piletid: 22 € / 16 €
OSTA PILET: PILETILEVI, PILETIMAAILM

Kontserdi korraldaja ERSO


Kontserdisarja SUURLINNA TULED esitleb Radisson Blu

Säravaid suurlinnade tulesid saab uuel hooajal koos ERSOga nautida lausa neljal kontserdil. Kontsert “Tallinn –> Ann Arbor“ lennutab Eesti esindusorkestri kolmandat korda turneele Ameerika Ühendriikidesse, kontsert “Tallinn –> Shanghai“ Hiinasse ja Hong Kongi, kontserte juhatavad ERSO endine peadirigent, praegune Bolzano ja Trento Haydni Orkestri peadirigent Arvo Volmer ja põhjanaabrite üks nimekamaid dirigente Leif Segerstam, kes külalisdirigendina teeb regulaarset koostööd sümfooniaorkestritega üle kogu maailma ja juhatab etendusi New Yorgi Metropolitan Operas, Londoni Kuninglikus Ooperiteatris, Milano La Scalas jm., peadirigendina juhatab viimastel aastatel aga Turu Filharmoonia Orkestrit.Euroopa ja Ameerika suurlinnad Pariis ja Los Angeles tulevad kuulajani koos Igor Stravinski loominguga – just need linnad olid maailmakodanikust helilooja pikaaegseimad elupaigad.Islandilt, maailma põhjapoolseimast pealinnast Reykjavíkist saabub Tallinnasse üks noorema generatsiooni ühe isikupärasemaid pianiste Víkingur Ólafsson, kelle eestvedamisel jõuavad ühisele lavale Eesti ja Islandi muusikud ning muusika.

R, 8.12.2017 – PARIIS JA LOS ANGELES, dirigent NIKOLAI ALEKSEJEV
R, 19.01.2017 – TALLINN –> ANN ARBOR, dirigent ARVO VOLMER
R, 9.03.2018 – TALLINN –> SHANGHAI, dirigent LEIF SEGERSTAM
P, 20.05.2018 – FROM ICE TO EST. Festival Practical Spirituality, ERSO kammerkoosseisud ja pianist Víkingur Ólafsson

“Suurlinna tulede” sarjapiletid: 55.- / 40.- (müügil kuni 6.12.2017)