Tulemas

Kõik kontserdid

JÄRVI JA RANDALU

25.04 kell 19 – Estonia kontserdisaal

KLAVERIKONTSERT IV: Tobias, Schumann, Beethoven. Elina Nechayeva (sopran), Kalle Randalu (klaver), ERSO, dirigent NEEME JÄRVI.
Loe lähemalt Osta pilet

HELIDE METS. ISCM World Music Days

03.05 kell 19 – Estonia kontserdisaal

TULEVIKUMUUSIKA IV: Ülo Krigul, Eino Tamberg, Lotta Wennäkoski, Mayke Nas, Alex Nante, Ho Chi So. Petri Kumela (kitarr), ERSO, dirigent OLARI ELTS.
Loe lähemalt Osta pilet

HOOAJA LÕPPKONTSERT

10.05 kell 19 – Estonia kontserdisaal

SUURLINNA TULED IV: Brahms. Elina Nechayeva (sopran), Atlan Karp (bariton), Riiklik Segakoor Latvija, ERSO, dirigent NEEME JÄRVI.
Loe lähemalt Osta pilet

Aktuaalne

Vana Euroopa kui purunemisohus idüll

Ruth Alaküla, Eesti Päevaleht

16. aprill 2019

“Suur rahu, millest kumab läbi aimatav oht, on Jüri Reinvere uudisteose läbiv joon,” kirjutab Ruth Alaküla, analüüsides 12. aprillil esiettekandele tundud Jüri Reinvere teose tagamaid.
Loe lähemalt

Brahmsist, ja mitte ainult

Kai Taal, Muusika

14. aprill 2019

“Tõesti, Elts toob ERSO-s välja parima ning vägisi kipub mõte fantaasiaradadele, et mis võiks toimuda meie esindusorkestriga, kui selline muusik oleks ERSO peadirigent. Mul on tunne, et ees võiksid oodata vaimustavad ajad,” kirjutab Kai Taal ajakirja Muusika värskeimas numbris kontserdist “Elts ja Brahms” ülevaadet tehes.
Loe lähemalt

Musta peegli apokalüpsis

Aare Tool, Muusika

14. aprill 2019

“Kui Toivo Tulevi “Black Mirror” ei ole apokalüptiline, siis ma ei tea, mis on. Teos pole uus – selle esiettekanne oli 2016. aastal festivalil “AFEKT” –, aga selle aines on päevakajalisuses aegumatu.”
Loe lähemalt

Jüri Reinvere: pole palju rahvaid, kellele oleks muusikal olnud nii kandev poliitiline mõju

Keiu Virro, Eesti Päevaleht

11. aprill 2019

Reedel kantakse maailmas esimest korda ette Jüri Reinvere sümfooniline teos elujaatavast idüllist, mida ohustab poliitiline vägivald.
Loe lähemalt