Mail Sildos

MAIL SILDOS viiul
ERSOs alates 1980

Mail Sildos lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi (praegu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) viiuli erialal prof Endel Lippuse klassis 1981. Samast ajast tegeleb ta süvendatult ka barokkviiuli ja varajase muusika interpretatsiooni küsimustega, olles täiendanud end sel alal Lucy van Dael’i meistriklassides ja Capita Selecta varajase muusika seminaridel Amsterdamis.

Lisaks ERSO-le mängib Mail Sildos ka mitmetes varajase muusika ansamblites ja orkestrites nii Eestis kui Soomes, erinevate koosseisudega on ta esinenud Skandinaaviamaades, Taanis, Fääri saartel, kõigis Balti riikides, Inglismaal, Saksamaal, Austrias, Venemaal, Itaalias, Prantsusmaal, Hollandis jm. 1984–1995 mängis ta ansamblis Hortus Musicus, 1989-2003 oli Tallinna Barokkorkestri liige (alates 1996. aastast üks kontsertmeistritest), 1994–2003 oli agentuuri Concerto Grosso projektijuht.

1992. aastal pani Mail Sildos aluse ajastu pillidel mängivale barokkansamblile Corelli Consort, mis annab pidevalt kontserte ajalooväärtuslikes paikades (mõisad, lossid, kirikud), tutvustab järjekindlalt unustatud barokiaja meistrite loomingut koos Eesti varasema ajalooga ning teeb koostööd paljude Eesti muusikute ja välisinterpreetidega.

2004. aastal asutas ta kontserdiagentuuri Corelli Music, mis pakub huvitavaid kontserte nii Corelli Consort’ile kui paljudele teistele Eesti professionaalsetele muusikutele ja väliskülalistele. Aastal 2008 pälvis Corelli Music Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia.

Alates 2006. aastast tegutseb Mail Sildose algatusel parimatest varajase muusikaga tegelevatest muusikutest koosnev Corelli Barokkorkester, mille esimesed menukad kontserdid toimusid sarjas “Kirikupühad Maarjamaal”.

Mail Sildos on Eesti Interpreetide Liidu liige (juhatuse liige aastatel 2007–2009) ja olnud mitmel aastal EIL stipendiaat, aastast 2004 on ta Corelli Musicu kunstilise juhina Eesti Muusikanõukogu liige ning aastal 2010 pälvis ta kultuuriministeeriumi riigi kultuuristipendiumi.

Mail Sildos soleerib barokkansambli Corelli Consort kahel heliplaadil: CD “Beauty of History – Corelli Consort & Soloists” ja CD “Jõulud iidses Tallinnas”