Sabina Yordanova

SABINA YORDANOVA fagott, kontrafagott
ERSOs alates 2016

Sofias sündinud Sabina Yordanova alustas muusikaõpinguid klaverimänguga, ta on lõpetanud Sofia Riikliku Muusikakooli fagoti erialal (2003), täiendanud end seejärel ühe aasta Kölni Muusikakõrgkoolis professor Geord Klütschi juhendamisel ning lõpetas bakalaureusekraadiga Weimari Liszti-nimelise Muusikakõrgkooli (2008) professor Frank Forsti juhendamisel. 2008–2010 õppis ajaloolist interpretatsiooni Frankfurdi Muusika ja Esituskunstide Kõrgkoolis professor Christian Beuse juhendamisel ning 2011. aastal sai magistrikraadi (cum laude) Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kust ema juhendajaks oli professor Peeter Sarapuu. Ta on täiendanud end ka professor Klaus Thunemanni ja Berliini Saksa Ooperi fagotist Stanislav Riha juhendamisel.

Sabina Yordanova on pälvinud auhinnalisi kohti mitmetel riiklikel ja rahvusvaheliselt konkurssidel: II  ja I koht rahvusvahelisel konkursil “Noored muusikatalendid” (vastavalt 2000 ja 2002), II koht fagottide kategoorias ja III koht kammermuusika kategoorias Saksa ja Austria muusika interpretatsioonile pühendatud konkursil Bulgaarias  (2001), III ja I koht rahvusvahelisel konkursil “Music and Earth” (vastavalt 2003 ja 2012), I koht rahvusvahelisel konkursil “Hopes, Talents, Masters” (2012)

Sabina Yordanova on mänginud selliste orkestrite koosseisus nagu Bulgaaria Uus SO, Rahvaste Filharmoonia (Saksamaa), Jena Filharmoonikud (Saksamaa), Heidelbergi Sümfoonikud, Akademie für Alte Musik Berlin, Malaisia Filharmooniaorkester, Sofia Filharmooniaorkester, Wroclawi NFM-orkester

Hooajal 2014/15 osales ta Bulgaarias Varnas haridusprogrammi “Fortissimo Family” sooloprojektis “Fagotilood”.