Kontserdid

KEELPILLIKVARTETT PREZIOSO

Keelpillikvartett Prezioso

17. november 2018 kell 11 — Kodukontsert (Kopli linnaosa, Tallinn)

Johann Sebastian Bach
“Brandenburgi kontsert nr 3” (I osa)
Kontsert kahele viiulile d-moll (II osa)

Antonio Vivaldi
“Talv” ja “Kevad” tsüklist “Neli aastaaega”

Wolfgang Amadeus Mozart
Keelpillikvartett C-duur, KV 465 “Dissonants” (II osa)

Dmitri Šostakovitš
“Romanss”

Edward Elgar
“Armutervitus” ja “Hommikulaul”

Fritz Kreisler
“Ilus rosmariin”

Astor Piazzolla
“Oblivion”

Keelpillikvartett Prezioso:
Hanna-Liis Nahkur
I viiul
Mari-Katrina Suss II viiul
Helena Altmanis vioola
Andreas Lend tšello


Keelpillikvartett Prezioso tegutseb alates 2006. aastast. Kõik neli muusikut on kas praegu või varem olnud ERSO liikmed ning õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus kvarteti juhendajaks oli Henry-David Varema.

Publikumenu ja kriitikute kiitvad hinnangud on kvartetti saatnud nii Eesti kontserdilavadel kui välismaal ning konkurssidelt on koju toodud mitmeid auhindu. Prezioso repertuaar on mitmekesine, hõlmates nii klassikalist kvartetirepertuaari, kaasaegset muusikat kui popmuusikatöötlusi. Esiettekandele on toodud paljude Eesti heliloojate teoseid ning koostööd on tehtud paljude väljapaistvate muusikutega.

2012. aastal ilmus kvartetil CD Jaan Räätsa, Erwin Schulhoffi, Anton Weberni ja Pēteris Vasksi teostega. Lisaks on Prezioso olnud kaastegev mitmete lauljate, ansamblite ja instrumentalistide heliplaatidel. 2013. aastal toodi koos Hanna-Liina Võsa ja Kristjan

Randaluga KUMU auditooriumis lavale muusikaline monolavastus “Viimane  monogaamlane”. Hooajal 2014/15 hooajal anti muuhulgas 18 kontserti Keila-Joa lossi sarjas “Aastaaegade kammergumee”. Välisreisidel on käidud Saksamaal, Venemaal, Türgis ja mujal. Oluline on olnud osalemine projektis “Kaheksa”, mis kulmineerus 2017. aastal kaheksa Eesti helilooja poolt kitarrile ja keelpillikvartetile kirjutatud teoste salvestamisega. 2017. aastal osales kvartett dirigent Kristjan Järvi ja ansambliga Tallinn Music Weeki suurejoonelisel avakontserdil.

Piletid 10 € / 5 €  OSTA PILET
Kontserdi toimumise täpne aadress saadetakse Teile meilile koos piletiga.