Kontserdid

TEISITI. Eesti Muusika Päevad

Kaspar Mänd.

22. aprill 2022 kell 18 — Estonia kontserdisaal (eelkontsert)
22. aprill 2022 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Kontserdisarja “Maa laul” IV kontsert

Jüri Reinvere
“Maria Anna, ärkvel, kõrvaltoas” (“Maria Anna wach im Nebenzimmer”)    ~15′

Helena Tulve
“Mäena vaikin ma paljust”    ~15′

Tõnis Kaumann
“Inglite linn” (esiettekanne)     ~13′

Jonas Tarm
“Laulu eel” (esiettekanne)    ~12′

Rasmus Puur
Viiulikontsert    ~35′

HANS CHRISTIAN AAVIK viiul
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent KASPAR MÄND


Eelkontserdil kell 18 kõlab Arvo Pärdi “Estländler”, esitab Hans Christian Aavik (viiul). Õhtuse kontserdi solisti Hans Christian Aaviku ning heliloojate Joonas Tarmi ja Tõnis Kaumanniga vestleb dirigent Kaspar Mänd.


Piletid 26 € / 19 €:  PILETILEVI     PILETIMAAILM
Kontserdipilet sisaldab pääsu eelkontserdile


Sarja “Maa laul” lõppkontsert toimub koostöös Eesti Muusika Päevadega ning kannab pealkirja “Teisiti”, sest alati on võimalik mõelda teisiti, tegutseda teisiti – on meie enda teha, mida see teisiti sisaldab.

Eesti heliloojate loomingut dirigeerib Pärnu Linnaorkestri peadirigent Kaspar Mänd, kes on aastaid tegutsenud Rahvusooper Estonia dirigendina ning kutsunud ellu sellised Eesti muusikaelus tooni andvad kollektiivid nagu Uue Tänava Orkester ja segakoor HUIK! Ta on korduvalt teinud koostööd ERSOga, olnud kammerkoori Voces Musicales peadirigent ning astunud kolmel korral (2014, 2017 ja 2019) ka laulupeo dirigendipulti. Oma suhte kohta dirigeerimisega järgmist: “Tegelikult peitub võlu ikkagi muusikas. Mulle ei meeldi niivõrd dirigeerimine, kuivõrd muusika ise.” (Pärnu Postimees, 8.01.2019)

Kontserdi solist on silmapaistev noor viiuldaja Hans Christian Aavik, kes 10. aprillil 2022 võitis 1. preemia mainekal Carl Nielseni konkursil Taanis. Aavik õpib aastast 2017 Saksamaal Frankfurdis (Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Franfurt am Main) professor Erik Schumanni viiuliklassis ning kammermuusikat professor Angelika Merkle juures. Aastast 2021 täiendab ta end Austrias Viinis (Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien) Julian Rachlini ning Evgeny Sinaiski juures. Hans Christian Aavik mängib Eesti pillifondi ning perekond Sapožnini loal Giovanni Paolo Maggini viiulil (valmistatud umbes 1610 Brescias, Itaalias) ning Victor Fétique poognal (valmistatud umbes 1930 Prantsusmaal).

Loe lähemalt:
www.eestimuusikapaevad.ee

Kontserdi korraldaja ERSO koostöös Eesti Heliloojate Liiduga.