Kontserdid

8. MÄRTS

Jonas Alber

Jonas Alber

8. märts 2013 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja PARIISI SÜMFOONIAD V kontsert
Sarja MEISTRIKLASS III kontsert

Franz Joseph Haydn. Sümfoonia nr 86 D-duur
Sergei Prokofjev. Viiulikontsert nr 2 g-moll, op 63
Franz Schubert. Sümfoonia nr 5 B-duur

SERGEI GIRŠENKO (viiul)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent JONAS ALBER


NB! Mõjuvatel põhjustel ei juhata kontserti Neeme Järvi. Maestro pöördumist saate lugeda siin: https://www.erso.ee/2013/02/neeme-jarvi-poordumine/


Rahvusvahelisel naistepäeval kõlab Estonia kontserdisaalis kaunis klassika. Ettekandele tulevad Franz Joseph Haydni “Pariisi sümfooniate” tsükli eelviimane ja Franz Schuberti mozartlikult elegantne V sümfoonia. Sergei Prokofjevi II viiulikontsert on kirjutatud vahetult enne helilooja kodumaale naasmist pärast pikki Ameerikas ja Euroopas elatud aastaid. “Võõraste maade õhk ei inspireeri mind, sest ma olen venelane, inimesele ei ole midagi halvemat, kui elada eksiilis, olla oma rahvusele sobimatus vaimses keskkonnas,” on helilooja kirjutanud.

Sergei Giršenko

Viiulivirtuoos, Venemaa teeneline kunstnik, Moskva konservatooriumis David Oistrahhi ja Dmitri Tsõganovi juures õppinud Sergei Giršenko on soleerinud nimekate orkestrite ees üle maailma ning teinud koostööd paljude silmapaistvate muusikutega, nende seas pianist Svjatoslav Richter, vioolamängija Juri Bašmet ja viiuldaja Oleg Kagan. Ta on tegutsenud Moskva Suure Teatri sümfooniaorkestri ja Peterburi Filharmoonikute kontsertmeistrina ning on praegu Jevgeni Svetlanovi nimelise Venemaa Riikliku Akadeemilise Sümfooniaorkestri kontsertmeister ja Moskva konservatooriumi professor. Eesti kontserdipublikule on Sergei Giršenko tuttav Põhjamaade Sümfooniaorkestri kontsertmeistri ja solistina.

Dirigendipuldis on erakordseks kõlameistriks nimetatud Saksa dirigent Jonas Alber, kes on nõutud külalisdirigent nii sümfooniaorkestrite ees kui ooperiteatrites. Kui ta 1998. aastal, vaid 29-aastasena, sai Braunschweigi Riigiteatri muusikajuhiks, oli ta noorim sellisel positsioonil olnud dirigent Saksamaal. Praegu teeb ta koostööd paljude Euroopa orkestritega ning juhatab aina sagedamini orkestreid Hiinas, Jaapanis, Vietnamis ja Lõuna-Aafrikas. Lisaks orkestrimuusikale on ta juhatanud enam kui 50 ooperi ettekandeid Frankfurdi Ooperis, Berliini Saksa Ooperis, Viini Rahvaooperis, Hamburgi Riigiooperis ja paljudes teistes ooperiteatrites ning arvukatel ooperifestivalides.
Jonas Alber on sündinud Saksamaal Offenburgis. Ta on õppinud viiulit ja dirigeerimist Freiburgis ning lõpetanud dirigeerimise erialal Viini muusika- ja esituskunstide ülikooli, kus ta oli ka Herbert von Karajani Fondi stipendiaat.

Piletid: 20 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 15 €.
Kontserdi korraldaja ERSO.


ERSO toob hooajal 2012/2013 kuulajateni kuus atraktiivset kontserdisarja: PARIISI SÜMFOONIAD, FESTIVO, KLASSIKUD, MEISTRIKLASS, 1001 ÖÖD ja MAESTRO.Antud kontsert kuulub kahte kontserdisarja.
PARIISI SÜMFOONIAD, milles on kokku 6 kontserti:

ja MEISTRIKLASS, milles on kokku 4 kontserti:

Sarjade PARIISI SÜMFOONIAD ja MEISTRIKLASS sarjapiletid on välja müüdud. Saadaval on üksikpiletid.