Kontserdid

ALEKSEJEV JA PROKOFJEV

Miroslav Kultõšev.

18. märts 2022 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Kontserdisarja “Klaverikontsert” esitleb Liviko

Sergei Rahmaninov
Klaverikontsert nr 2 c-moll op. 18     ~35′

Sergei Prokofjev
Sümfoonia nr 5 B-duur, op. 100    ~45′

MIROSLAV KULTÕŠEV klaver
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NIKOLAI ALEKSEJEV


Piletid 26 € / 19 €:  PILETILEVI     PILETIMAAILM
OSTA SARJAPILET
Juhised ohutuks kontserdikülastuseks


Nikolai Aleksejev.

ERSO endine peadirigent Nikolai Aleksejev jätkab vene muusika ja suurepäraste vene interpreetide tutvustamist. “Mulle imponeerib väga Aleksejevi väljapeetud ning välistest efektidest vaba olek, praeguses show’le orienteeritud maailmas on see justkui värskendav oaas,“ on kirjutanud Kai Taal (Muusika, 12/2017).

Ettekandele tuleb Prokofjevi loomingu võimsaim oopus – viies sümfoonia. 1944. aastal valminud sümfoonias tahtis helilooja enda sõnul ülistada vaba ja rõõmsat inimest, tema  suurt jõudu ja rüütellikkust. Pärast teose esiettekannet Ameerikas 1946. aastal nimetas dirigent Sergei Kussewitzky seda suurimaks muusikaliseks elamuseks pärast paljusid aastaid – suurimaks helitööks pärast Brahmsi ja Tšaikovskit.

“Klaverikontserdi” sarja lõppkontserdil on ERSO ees arvukate rahvusvaheliste konkursside laureaat, maineka Tšaikovski konkursi 2007. aasta hõbemedali võitja Miroslav Kultõšev. Kuueaastasena kontserditegevusega alustanud Kultõšev debüteeris neli aastat hiljem Peterburi filharmoonia suures saalis, mängides Juri Temirkanovi dirigeerimisel Mozarti 20. klaverikontserti. Ta on lõpetanud Peterburi konservatooriumi, esineb mainekatel Venemaa ja Euroopa muusikafestivalidel ning on lisaks Moskva ja Peterburi parimatele kontserdisaalidele esinenud Viini Musikvereinis, Salzburgi Mozarteumis, New Yorgi Lincoln Centeris, Tokyo Suntory Hallis, Amsterdami Concertgebouw’s, Londoni Wigmore Hallis, Linzi Brucknerhausis, Pariisi Salle Gaveau’s jm.

Kontserdi korraldaja ERSO.