Kontserdid

XII rahvusvaheline uue muusika festival NYYD. ALICE IMEDEMAAL

22. oktoober 2011 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Helena Tulve. “Anastatica” (esiettekanne, NYYD festivali ja Uppsala Kammerorkestri tellimus)
Unsuk Chin. Stseene ooperist “Alice Imedemaal” sopranile, metsosopranile ja orkestrile
Charles Ives. “Country Band March”
David Del Tredici. “Vintage Alice (Fantascene on a Mad Teaparty)” sopranile, folkansamblile ja orkestrile

Karen Wierzba (sopran)
Belinda Williams (metsosopran)
Folk grupp: Ricardo Sandoval (mandoliin, Hispaania), Wim Hoogewerf (bandžo, Prantsusmaa), Siim Aimla, Danel Aljo (saksofonid), Sirje Mõttus (akordion)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent OLARI ELTS


ERSO on olnud aastaid NYYD-i üheks peaesinejaks ning seekordne koostöö on eriti asjakohane, kuna festivali teemaks on “Tulevikusümfooniad” – vaated sümfoonilise helikunsti arengutele. ERSO päralt on festivali kaks kontserti, kus kõik teosed kõlavad Eestis esmakordselt.

Esiettekannet, Helena Tulve uut sümfoonilist teost, paneb põnevusega ootama meenutus Tulve esimesest NYYDi tellimusest ERSOle, helitööst “Sula” (1999), mis hiljem võitis peapreemia Pariisis rahvusvahelisel heliloojate rostrumil.

Söulis sündinud, Hamburgis György Ligeti juures õppinud, praegu Berliinis elav Unsuk Chin kuulub enimesitatavate nüüdiskomponistide hulka, kelle paljude tunnustuste hulgas on ka üks kaalukamaid heliloomingupreemiaid Grawemeyer Award (2004). David Del Tredici on nimekamaid Ameerika heliloojaid (olnud ka New Yorgi Filharmoonikute residenthelilooja), keda peetakse uusromantilise suuna üheks rajajaks. Nii Del Tredici kui ka Chin armastavad oma teostes uidata peeglitagustes struktuurimängudes ja fantaasiates, milleks nad on saanud mõjutusi Lewis Carrolli Imedemaa Alice’ilt.

Soleerib Prantsusmaal elav Kanada päritolu sopran Karen Wierzba, kelle puhul kriitikud on esile tõstnud silmapaistvat vokaaltehnikat ja musikaalsust. Karen Wierzba repertuaaris on arvukalt ooperirolle ja sopranipartiisid suurvormides.


Kontserdi korraldajad Eesti Kontsert ja ERSO.
Üksikpilet 15 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 11 €.