Kontserdid

ALPISÜMFOONIA

Paavo Järvi (© Yong Bin).

16. august 2019 kell 20 — Noblessneri valukoda

Jean Sibelius
Sümfooniline poeem “Tapiola”

Lepo Sumera
Tšellokontsert

Richard Strauss
“Alpisümfoonia”

THEODOR SINK tšello
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester

Dirigent PAAVO JÄRVI


Äsja renoveeritud Noblessneri valukoda on oma avarusega ideaalne paik Richard Straussi erakordselt suurele orkestrikoosseisule kirjutatud “Alpisümfoonia” esitamiseks ja nautimiseks. See muusikaloo üks hiiglastest viib kuulajad imelisele jalutuskäigule Alpidesse, alates maalilise koidiku ja lõppedes värvika päikeseloojanguga. On põnev lisada, et just Straussi “Alpisümfoonia” oli teos, mis salvestati aastal 1981 maailma esimesele CD-le. Selle ajaloolise plaadi esituskoosseis oli sündmuse vääriline – Berliini Filharmoonikud ja nende legendaarne peadirigent Herbert von Karajan.

Theodor Sink (© Mait Jüriado).

Kontserdi esimeses pooles kõlab Jean Sibeliuse sümfooniline poeem, New Yorgi sümfooniaühingu tellimusel komponeeritud “Tapiola” ja Lepo Sumera viimaste teoste hulka kuuluv võimas tšellokontsert. Tšellokontserdi esiettekannet 20 aastat tagasi Hollandis juhatas samuti Paavo Järvi, kes on nimetanud Sumerat  üheks oma lemmikheliloojatest ning on ERSOga salvestanud ka Sumera autoriplaadi. Kui esiettekandel ja plaadistusel esitas soolopartii tšellist David Geringas, siis nüüd kõlab see ERSO tšellorühma kontsertmeister Theodor Sinki esituses. Mitmekülgse ja karismaatilise interpreedina on Theodor Sink kiirelt kerkinud Eesti muusikaelus silmapaistvale kohale. 2017. aastal pälvis ta Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia särava hooaja eest solisti ja orkestrandina.

Muusikute muusik – just sellist kuulsust omab Paavo Järvi maailma muusikaringkondades. Tema interpretatsioonidest rääkides tuuakse sageli esile erilist võimet tuua orkestrites välja täiesti uudsed ja senikuulmata kvaliteedid. Praeguseks juba 15 hooaega Saksamaal Bremeni Deutsche Kammerphilharmonie ja neli hooaega Jaapani NHK sümfooniaorkestri peadirigendina tegutsenud Paavo Järvist saab eelolevast sügisest ka Zürichi Tonhalle-orkestri peadirigent. Lisaks seob teda tihe koostöö juba mitmendat hooaega rahvusvahelistel turneedel käiva Eesti Festivaliorkestriga, samuti oma endiste orkestrite Orchestre de Paris’, Frankfurdi Raadio sümfooniaorkestri ja Cincinnati sümfooniaorkestriga. Koos ERSOga on välja antud arvukalt plaate ning Sibeliuse kantaatide salvestise eest toodi Eestisse ka esimene Grammy-auhind.

Täispilet 40 €, sooduspilet 30 €, VIP-pilet 50 €
PILETILEVI   PILETIMAAILM
Sooduspilet kehtib pensionäridele, õpilastele ja tudengitele
VIP-pilet tagab parima istekoha kontserdil (1.-10. rida) ja tasuta kavalehe.
Kontserdi korraldaja ERSO

PARKIMISINFO!

Koostöös EuroPargi ja Noblessneri sadamalinnakuga on ERSO kontserdi külastajate kasutuses kell 19.30-23.00 tasuta parkla. Oluline on teada, et EuroParki tsoon EP143 hõlmab mitut parklat erinevate tänavate ääres, kuid kontserdiõhtul on tasuta ainult valukoja merepoolsel küljel  (sissepääsu juures) asuv parkla aadressil Allveelaeva 6. Teised kaardil märgitud parklad on tasulised (esimesed 15 minutit tasuta).

Noblessneri valukoda asub Põhja-Tallinnas Lennusadama vahetus läheduses, 20-minutilise jalutuskäigu kaugusel vanalinnast. Ühistranspordiga on kõige parem tulla kohale bussiga number 73 (Noblessneri peatus) või bussiga number 3 (Volta peatus). Volta trammipeatus Volta asub Noblessnerist 15 minuti ning Balti jaam 20 minuti kaugusel. Aadress: Peetri 10, 10411 Tallinn.

Noblessneri parkimisinfo leiate siit: http://www.noblessner.ee/parkimine-noblessneri-sadamalinnakus-2/


“Alpisümfoonia“ kontsert Noblessneri valukojas algab kell 20, aga uksed avatakse juba kell 19. Tulge nautima imelist merevaadet ning ERSO pop-up kohvikuid, mille on teie jaoks ette valmistanud meie head partnerid Reval Café ja Liviko.


Noblessneri valukojas avatakse 19. oktoobril uus kogupere elamuskeskus PROTO avastustehas. Endise salajase allveelaevade tehase kompleksi hoones valmiv elamuskeskus toob külastajateni kümned innovaatilistel tehnoloogiatel töötavad atraktsioonid ja Jules Verne’i ajastu suurte leiutiste põneva atmosfääri.