Kontserdid

ALTERNATIVE ENERGY

25. veebruar 2017 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja TULEVIKUMUUSIKA III kontsert

Marianna Liik (1992)
“Motion in Oscillating Fields” orkestrile ja elektroonikale (esiettekanne)

Mason Bates (1977)
“Alternative Energy” orkestrile ja elektroonikale (2011)

John Adams (1947)
“City Noir” (2009)

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
+
Dirigent
 OLARI ELTS
+
Elektroonika SANDER MÖLDER
+
DJ PEETER EHALA
+
Videokunstnik ALYONA MOVKO


25. veebruaril pakub ERSO Estonia kontserdisaalis midagi täiesti erilaadset. Elektroonilist ja orkestrimuusikat ühendava kontserdiga raputab publikut ERSO peakülalisdirigent Olari Elts, kelle haare üle maailma iga aastaga laieneb ning kelle puhul kriitikud aina enam ülivõrdeid kasutavad. “Show tõeline staar oli Eesti dirigent Olari Elts, kes võlus justkui imekombel välja analüütilised, mikroskoopiliselt detailsed esitused, millest kiirgas spontaansust, värskust ja eredat elu.” (The Scotsman, 11.05.2015). “Tal on poisilik ja pulbitsev karisma. See kandus publikuni.” (The Scotsman, 3.12.2014).

DJ Peeter Ehala alustab publiku üleskütmist kontserdisaali fuajees juba enne kontserti, esmakordselt ühineb ERSOga elektronmuusik Sander Mölder, live-videolahendustega täiendab ettekandeid Alyona Movko.

Olari Elts: “Kontserdil saab kuulda ja näha, millises suunas liigub 21. sajandil orkester ja kogu orkestrimuusika. Elektroonilist ja orkestrimuusikat ei ole kerge kokku sula­tada, kuid viimasel 10–15 aastal on sel alal toimunud kolossaalsed arengud.”

Avateosena tuleb ettekandele noore Eesti helilooja Marianna Liiki uudisteos “Motion in Oscillating Fields”. Kontserdi nimiteoseks on Ameerika noorema generatsiooni tuntuima helilooja Mason Batesi alternatiivenergia kasutamise vajalikkusest ja kliimamuutustest kõnelev “Alternative Energy”, mille tarbeks on lavale koondatud hulk helitehnikat ning autolammutusest toodud erinevaid autoosi alates päevinäinud esitiivast kuni summutini.

Publik saab kuulata ka Ameerika ühe parima orkestritundja John Adamsi teost “City Noir”, mis on kirjutatud urbanistliku filmimuusikana olematule filmile. Olari Elts: “John Adams on Batesi kõrval juba va­nameister, kuid vaieldamatult on ta Ameeri­ka heliloojatest parim orkestritundja – tema juba teab, milleks see loom võimeline on.”

Kristjan Halliku sõnul on ERSO kui tulevikku vaatava orkestri rõhuasetused sel nädalal interdistsiplinaarsel koostööl ja alternatiivenergial. “Soovime publikule pakkuda tavapärasest erinevat kogemust,” lisab ta.

Kontserdile järgneval jätkupeol Teatris N099 tiksutavad publikut DJ Peeter Ehala, DJ Sander Mölder, DJ Johanna Mängel (Klassikaraadio), DJ-duo Triin Ruubel ja Kristjan Hallik (ERSO) ning live-muusikud Triin Krigul & Vambola Krigul ja ERSO NO’orte puhkpillimängijate kvintett.

Kontsert “Alternative Energy” kuulub ERSO “Tulevikumuusika” kontserdisarja, mida toetab Nelja Energia AS. Kontserdiga juhitakse tähelepanu taastuvenergia kasutamise olulisusele.

www.olarielts.com

Piletid: 22 € / 16 €
Toetajapilet: 50 €
OSTA PILET: PILETILEVI, PILETIMAAILM

Pärast kontserti kell 21.30 toimub Teatris NO99 TIKS pidu.
Kontserdipiletiga sissepääs peole 5 €.

Kontserdi korraldaja ERSO
LIITU ERSO SÕPRADE KLUBIGA


4Energiaesitleb_Tulevikumuusika

“Tulevikumuusika” on ERSO uue hooaja värske ja eksperimentaalne kontserdisari inimesele, kellel on sügavam huvi moodsa kultuuri vastu. Esiettekanded, uued seaded, DJ ja sümfooniaorkester, alternatiivne energia ja tumedad unistused, Rahvusvaheline Nüüdismuusika Festival AFEKT ja Eesti Muusika Päevad – tulevikumuusika jõuab kuulajateni Kristiina Poska, Kristjan Järvi, Olari Eltsi ja Michael Wendebergi juhatusel. Kultuur on elus!

21.10.2016  DARK DREAMS Rahvusvaheline Ny:dismuusika Festival AFEKT. Dirigent MICHAEL WENDEBERG
2.12.2016  LUIKEDE JÄRV. Dirigent KRISTJAN JÄRVI
25.02.2017  ALTERNATIVE ENERGY. Dirigent OLARI ELTS
7.04.2017  PÕHJATUULE VAIKUS. Festi Muusika Päevad. Dirigent KRISTIINA POSKA

Sarjapilet (neli kontserti) 52,80 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 38,40 €.
Sarjapiletiga on ühe kontserdi hind 13,20 €/ (üli)õpilastele ja pensionäridele 9,60 €.

SARJAPILETIGA VÕIDATE 40% ÜKSIKPILETITE HINNAST!

Sarja TULEVIKUMUUSIKA piletid on müügil kuni 21.10.2016 Estonia kontserdisaali kassades, Piletilevi müügipunktides ning www.piletilevi.ee.


EuroparkKOLM TUNDI TASUTA PARKIMIST ERSO kontserdi ajal Rävala Parkimismajas
1.
Sõida parklasse ja võta parkimispilet
2. 
Valideeri parkimispilet Estonia kontserdisaali piletikontrollis
3. Parklast väljudes sisesta Estonia kontserdisaalis valideeritud parkimispilet

Rävala Parkimismaja -> Estonia

Kui otsustad linna jääda kauemaks kui 3 tundi, siis õhtune ja öine (21.00–09.00) soodushind on 0.3 €/h.
Täpsem parkimisinfo: 614 7788