Kontserdid

ANDREA BOCELLI. World Tour 2019

20. august 2019 kell 16 — Tallinna lauluväljak

Eesti taasiseseisvumispäeva, 20. augusti õhtul esineb Tallinna lauluväljakul maailma armastatuim tenor Andrea Bocelli, saatjaks Eesti Riiklik Sümfooniaorkester.  Kavas on nii klassikalise muusika pärlid kui ka Bocelli repertuaari kõige populaarsemad oopused.

Itaalias Pisa piirkonnas sündinud Andrea Bocelli suurim hitt koostöös Sarah Brightmaniga esitatud “Con Te Partirò” (“Time to Say Goodbye”), mis on üks enim müüdud singleid läbi aegade. Itaallane on müünud üle 80 miljoni plaadi, laulnud paavstidele, presidentidele, kuninglikele perekondadele ning esinenud maailma kõige mainekamates kontserdisaalides ja ooperimajades. Superstaar Bocelli on tuntud ka kui “neljas tenor”.

Pärast 14 aasta pikkust vahet jõudis 26. oktoobril 2018 kuulajaini  Bocelli uus albumi “Si”, mis on pühendatud armastusele, usule ja perekonnale. Plaat on salvestatud Itaalias ja selle produtseeris legendaarne Bob Ezrin, kes on teinud koostööd Pink Floydi ja Lou Reediga. Albumi esimesel singlil “Fall on Me” laulab koos isaga Andrea Bocelli poeg Matteo ning vaid loetud päevadega saavutas laul tohutu populaarsuse.

Eestis toimuv Andrea Bocelli kontsert on oma tehniliste lahenduse poolest erakordne. Kontserti korraldava Monster Music OÜ tegevjuhi Tanel Sammu sõnul on artisti tehniliste soovide nimekiri ülikeeruline ja ületab kõik seni nähtu. Bocelli kontserte Euroopas teenindava Eventech OÜ esindaja Raul Jürgensoni sõnul on tegemist hetkel Euroopas tuuritavatest muusikutest kõrgeimate helitehniliste nõudmistega artistiga.