Kontserdid

Rahvusvahelise muusikapäeva kontsert

1. oktoober 2002 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Rahvusvahelise muusikapäeva kontsert

Teisipäeval, 1. oktoobril kell 19 Estonia kontserdisaalis

Antakse üle Eesti Muusikanõukogu 2002. aasta muusikapreemia

Kavas:
Gioachino Rossini – Avamäng ooperile “Semiramide“
Richard Strauss – Burlesk klaverile ja orkestrile
An-Lun Huang – A Morning Song on the Mountain “Saibei süidist nr. 1” ja Saibei tants “Saibei süidist nr. 2”
Béla Bartók – Süit balletist “Võlumandariin”

Soleerib pianist Pierre-Laurent Aimard (Prantsusmaa) – maailma kontserdilavade täht ja üks võtmeisikuid uue muusika maailma
Dirigeerib En Shao (Hiina)

Pierre-Laurent Aimard on praegu üks maailmalavade silmapaistvamaid pianiste ning tänu mitmele erakordsele tähisele tema karjääris on ta kahtlemata üks võtmeisikuid uue muusika maailma.
· esikoht Messiaeni-nimelisel konkursil (1973) ning sealt alguse saanud lähedane suhe Olivier Messiaeni muusikaga;
· 19-aastase Aimard’i nimetamine Ensemble InterContemporain soolopianistiks Pierre Boulezi poolt;
· Aimard’i väga lähedane koostöö Gyorgi Ligetiga alates 1980. aastate keskpaigast (muuhulgas valis Ligeti just Aimard’i salvestama kõiki oma klaveriteoseid ning paljud tema etüüdid on pühendatud Aimard’ile).
Paralleelselt uue muusika süvitsi tundmise ja kaasaegsete heliloojatega lävimisega peab Aimard väga oluliseks tutvumist võimalikult erinevatest ajastutest ja stiilidest pärineva muusikaga. Ta pöörab suurt tähelepanu ajaloolisele, muusikalisele ja kultuurilisele taustale ning sellele, millist mõju on noorematele heliloojatele avaldanud kolleegid eelmistest sajanditest ning ka sama põlvkonna heliloojad omavahel. Sellist väga “isiklikku” valgust mineviku, oleviku ja tuleviku muusikale heidab ta eelkõige oma pedagoogilise töö kaudu Pariisi Konservatooriumis ja Kölni Kõrgemas Muusikakoolis ning eri riikides toimuvatel loeng-kontsertidel (ühe näitena võiks tuua hooajal 1994/1995 Lyonis ja Pariisis toimunud kaheksast loeng-kontserdist koosnenud seeria, mis andis ülevaate klaverist 20. sajandil).

En Shao tuleb ERSO-t juhatama juba teist korda (esimene koostöö toimus kolm aastat tagasi, 2. dets. 1999). Hiina päritoluga En Shao dirigendikarjäär sai alguse kodumaal, jätkus Suurbritannias õpingutega Royal Northern College of Music’is ning teed maailmamainega orkestrite ette sillutas võit VI Ungari Televisiooni rahvusvahelisel dirigentide konkursil (1989). Praeguseks on En Shao juhatanud paljusid Euroopa nimekaid orkestreid ning ees ootab koostöö mitme Ameerika Ühendriikide, Kanada, Lõuna-Aafrika, Austraalia ja Uus-Meremaa orkestriga.

Piletid: 120.- ja 80.- (sooduspilet –50%)