Kontserdid

HEEBREA RAPSOODIA

29. aprill 2005 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Reedel, 29. aprillil 2005 kell 19
Estonia kontserdisaalis

HEEBREA RAPSOODIA

Kavas:
Bruch – “Kol Nidrei: Adagio heebrea meloodiatel” tšellole ja orkestrile
Bloch – “Schelomo: heebrea rapsoodia” tšellole ja orkestrile
Prokofjev – Sümfoonia nr 6 es-moll

RAMON JAFFÉ (tšello, Saksamaa)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NIKOLAI ALEKSEJEV

Kahe saksa helilooja, Max Bruchi ja Ernest Blochi heebrea meloodiatel põhinevad teosed tšellole ja orkestrile kuuluvad paljude maailma tšellistide repertuaari ning sageli esitataksegi neid koos. “Kol Nidrei” on üks traditsioonilise juudi muusika tuntumaid meloodiaid, mis on inspireerinud mitmeid 20. sajandi heliloojaid. Vastukaaluks lüürilisele “Kol Nidreile” kuulub Blochi kirglik “Schelomo” (Saalomon) ülivirtuoossete tšelloteoste hulka. Kontserdi teises pooles kõlab vene helilooja Sergei Prokofjevi eelviimane, Kuues sümfoonia. Ka Prokofjev on oma muusikas kasutanud heebrea temaatikat, näiteks “Avamängus heebrea teemale”.
Juudi rahvusest Ramon Jaffé on sündinud Riias, kuid elab juba 30 aastat Saksamaal. Tšellomängu õppis ta selliste meistrite käe all nagu David Geringas, Daniel Schafran, Sandor Végh ja Boriss Pergamenštšikov.
Dirigeerib ERSO peadirigent Nikolai Aleksejev. 2004. aastal juhatas ta sama kava Peterburi Filharmoonia sümfooniaorkestri ees, ka siis soleeris Ramon Jaffé.

Kontserdiga tähistame rahvusvahelist intellektuaalse omandi päeva (26. aprill), mille eesmärk on tunnustada ja meeles pidada kõiki autoreid ja erinevate õiguste valdajaid.

Piletid: 150.-, 100.- (60.-)
Kontserdi korraldaja ERSO

Piletid: 150.-, 100.- (60.-)
Kontserdi korraldaja: ERSO