Kontserdid

NOOR TALENT: PIANIST JAAN KAPP

26. veebruar 2005 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Laupäeval, 26. veebruaril 2005 kell 19
Estonia kontserdisaalis

NOOR TALENT: PIANIST JAAN KAPP

Kavas:
Rahmaninov – Klaverikontsert nr 2 c-moll
R. Strauss – “Alpisümfoonia”

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent ERI KLAS

Rahmaninovi Teine klaverikontsert kõlas ka praegu 16-aastase Jaan Kapi seni kaalukaimal esinemisel, Klassika-Eurovisiooni finaalis 2004. aastal Luzernis. Juba aastaid Eesti-sisestel ja rahvusvahelistel konkurssidel tähelepanu pälvinud noormees on teda sageli saatvaid imelapse-jutte kommenteerides öelnud tagasihoidlikult, et “palju tööd tuleb teha”. Ent ometi ei ole tema edu põhjuseks pelgalt perfektne tehnika, vaid ikkagi miski erakordne ja sõnadega väljendamatu, mida kontserdile püüdma tullakse.

Richard Straussi “Alpisümfoonia” dirigeerimine on olnud Eri Klasi kauaaegne unistus – “See on muusikaline maal ülisuurele sümfooniaorkestrile, mida võib vaadelda ka kui inimelu sünnist surmani. Helilooja on kirjeldanud ühte päeva Alpides, mis paistsid otse tema töötoa aknast ning kus ta käis tihti rännakuid tegemas. Teoses võib kuulda allikavulinat, kosekohinat, mägede piiritut avarust, udu, äikest, päikeseloojangut, öö saabumist…”

Eri Klas, kelle juhatusel on mänginud paljud olulised Euroopa ja Põhja-Ameerika sümfooniaorkestrid, on praegu Hollandi Raadio sümfooniaorkestri peadirigent, Tampere Linnaorkestri ja Tallinna Filharmoonia kunstiline juht ning Soome Rahvusooperi esimene külalisdirigent.

Piletid: 150.-, 100.- (60.-)
Kontserdi korraldaja ERSO

Piletid: 150.-, 100.- (60.-)
Kontserdi korraldaja: ERSO