Kontserdid

KLASSIKARAADIO 10

1. aprill 2005 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Reedel, 1. aprillil 2005 kell 19
Estonia kontserdisaalis

KLASSIKARAADIO 10

Kavas:
Schumann – Avamäng “Manfred”
Tamberg – Tuubakontsert (esiettekanne)
Brahms – Sümfoonia nr 3 F-duur

JENS BJÖRN-LARSEN (tuuba, Taani)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent LEV MARKIZ (Holland)

Mängi ERSO ja Klassikaraadio publikumängu ning võida kaunis muusikaline auhind

Klassikaraadio juubelile pühendatud kontserdil tuleb ettekandele eesti esimene tuubakontsert. Sellele suurimale, enamasti orkestriinstrumendina kasutatavale puhkpillile on soolorepertuaari ka maailma muusikas suhteliselt vähe.

Taani tuubamängija Jens Björn-Larsen on teinud juba üle kümne aasta silmapaistvat solistikarjääri. “Ta on fantastiliselt hea mängija, erakordsete võimete ja haruldaselt hea tehnikaga,” kommenteeris Björn-Larseni tuubamängu helilooja Eino Tamberg. Ilmselt Tambergi Puhkpillikvintetist ja kuulsast Esimesest trompetikontserdist inspiratsiooni saanud Björn-Larsen pöördus palvega kirjutada talle tuubakontsert just eesti heliloomingukorüfee Eino Tambergi poole.

Lev Markiz tegi pikka aega koostööd Nõukogude Liidu tähtsamate sümfooniaorkestrite ja solistidega. Kümme aastat juhtis ta legendaarse Moskva Kammerorkestri tööd ning asutas ka päris oma orkestri, vene muusikaelus erilise koha omandanud “Moskva solistid”. Enam kui 20 aastat tagasi emigreerus ta Hollandisse, mis muutis ta endisel kodumaal keelatud isikuks. Samas algasid tema gastrollid Euroopas, Kanadas ja Iisraelis. Möödunud hooajal juhatas Lev Markiz Eestis viit ERSO kammerorkestri suvekontserti.

Piletid: 150.-, 100.- (60.-)
Kontserdi korraldaja ERSO

Piletid: 150.-, 100.- (60.-)
Kontserdi korraldaja ERSO