Kontserdid

Rahvusvaheline muusikapäev

30. september 2005 kell 19 — Estonia kontserdisaal

30. september 2005 kell 19 Estonia kontserdisaal

Vivaldi / Bagger – Kitarrikontsert D-duur
Mozart – Flöödikontsert G-duur
Rääts – Kontsert flöödile, kitarrile ja orkestrile (esiettekanne Eestis)
Bartók – Orkestrikontsert

Jürgen Franz (flööt, Saksamaa)
Boris Björn Bagger (kitarr, Saksamaa)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent LESLIE B. DUNNER (USA)

Rahvusvahelist muusikapäeva tähistamise algataja oli 1975. aastal maailmakuulus viiuldaja ja muusikategelane Yehudi Menuhin. Rahvusvahelise Muusikanõukogu (International Music Council) eestvedamisel tähistatakse seda igal aastal 1. oktoobril.

Leslie B. Dunner on alates 2003. aastast Ameerika ühe suurema tantsukompanii, New Yorgis tegutseva Joffrey Balleti muusikadirektor. Ta on teinud koostööd erinevate Ameerika ja Euroopa orkestritega ning pälvinud kiidusõnu eelkõige tänu oma "elektriseerivale esinemisele". Pärast tema debüüti ERSO ees 2000. aastal kirjutati, et "dirigendina imponeerib Dunner nii oma zestide kui tempovalikute täpsusega ning kus vaja, ka sütitava emotsionaalsusega. küllap sütitas see meie pillimehigi – orkestermängis igatahes probleemitult hästi." 

Eestlastele muusikuna hästi tuntud kitarrist Boris Björn Bagger ning Hamburgi NDR-sümfooniaorkestri flötist Jürgen Franz soleerivad orkestri ees nii eraldi kui ka duona. Jaan Räätsa Kontsert flöödile, kitarrile ja orkestrile kõlas esiettekandes 2001. aastal Jean-Claude Gérardi, Boris Björn Baggeri ja Baden-Badeni Filharmoonikute esituses Saksamaal. Värvikaks heliteatriks nimetatud teose kohta on öelnud Boris Björn Bagger, et see on "nagu üks muusikaline lõbustuspark – palju atraktsioone, kogu aeg toimub midagi põnevat … ja siis ongi kahjuks läbi." 

Traditsiooniliselt antakse rahvusvahelise muusikapäeva kontserdil üle Eesti Muusikanõukogu muusikapreemiad.
Loe lähemalt

Kontserdiga tähistame ka 30 aasta tagust sündmust, mil seni Eesti Raadio sümfooniaorkestrina tuntud orkester astus esimest korda publiku ette Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri nime all. Peadirigent oli toona Neeme Järvi.

Piletid: 150.- / 100.- (60.-)
Kontserdi korraldaja ERSO


Flötist Jürgen Franz (Saksamaa)


Kitarrist Boris Björn Bagger (Saksamaa)


Dirigent Leslie B. Dunner (USA)

Piletid: 150.- / 100.- (60.-)
Kontserdi korraldaja ERSO