Kontserdid

MUUSIKALINE KINGITUS ROOTSILE

22. mai 2008 kell 19 — Pärnu kontserdimaja
24. mai 2008 kell 18 — Berwaldhallen, Stockholm

22. mai 19:00 – Pärnu kontserdimaja
24. mai 18:00 – Berwaldhallen, Stockholm

Tulev – "Future Continuous" (esiettekanne)
Stravinski – "Sümfoonia kolmes osas"
Tüür – Sümfoonia nr 5 elektrikitarrile, bigbändile ja orkestrile

Mattias Torell (elektrikitarr, Rootsi)
Estonian Dream Big Band
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Olari Elts

Eesti Vabariik teeb oma 90. aastapäeva puhul muusikalise kingituse viiele Euroopa riigile, kellel on eriline osa Eesti riigi iseseisvumisel ja taasiseseisvumisel. Kontsertideks on eesti heliloojatelt tellitud spetsiaalsed teosed, mis sümboolselt kingitakse nendele riikidele. Sellest projektist võtavad osa viis Eesti tippkollektiivi, nende seas ka ERSO, kes annab oma muusikalise kingituse – Toivo Tulevi uue orkestriteose – üle Rootsile maikuus.
Sarnased kontsertreisid erinevate eesti muusikakollektiivide poolt toimuvad Eesti Vabariigi 90. aastapäeva juubelipidustuste raames lisaks Rootsile veel Islandil, Taanis, Soomes ja Suurbritannias. Esimene kingitus anti üle Islandil 16. veebruaril, mil Eesti Filharmoonia Kammerkoor kandis Daniel Reussi juhatusel Islandil Reykjavikis esimest korda ette Tõnu Kõrvitsa „Kolm Islandi laulu“ islandikeelsetele tekstidele.
RAMi tippkontsert Kopenhaageni Kuningliku Raamatukogu Musta Teemanti saalis toimus 27. märtsil, ettekandele tuli Urmas Sisaski kooriteos «Loits Eestile».
Tallinna Kammerorkester Eri Klasi juhatamisel esines aprilli keskpaigas Soomes Finlandia-talos Helena Tulvelt tellitud viiulikontserdiga. Lisakontserdid on Tamperes ja Savonlinnas.
Juulis aga astub Londonis St Pauli katedraalis Aarne Saluveeri juhendamisel üles Eesti Televisiooni tütarlastekoor, mille repertuaari tähtteos on Urmas Sisaski kooriteos, ning mis annab kontserdi koos Kuningliku muusikakolledži tütarlastekooriga.
Eesti Vabariigi 90. aastapäevale pühendatud muusikalised kingitused saavad teoks kultuuriministeeriumi ja välisministeeriumi toetusel.

Piletid Pärnus: 100.-, 60.-
Kontsertide korraldaja ERSO


Mattias Torell


Olari Elts

Piletid Pärnus: 100.-, 60.-
Kontsertide korraldaja ERSO