Kontserdid

GUSTAV MAHLER 150: Viies sümfoonia

19. veebruar 2010 kell 19 — Tallinn, Estonia kontserdisaal

R, 19. veebruar 2010 kell 19 – Tallinn, Estonia kontserdisaal

Gustav Mahler – Sümfoonia nr 5

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NIKOLAI ALEKSEJEV

2010. aastal tähistatakse muusikamaailmas 150 aasta möödumist Austria helilooja ja dirigendi Gustav Mahleri sünnist ning 2011. aastal 100 aasta möödumist tema surmast. Käesoleval ja järgmisel hooajal on Mahleri muusika aukohal väga paljude orkestrite repertuaaris.

Viies on Mahleri kümnest sümfooniast tõenäoliselt kõige tuntum. Berliini Filharmoonikute kauaaegne peadirigent Herbert von Karajan on öelnud, et kuuldes Mahleri Viiendat “sa unustad aja kulgemise. Teose fantastiline finaal sunnib hinge peaaegu kinni pidama.”

Orkestrit juhatab Nikolai Aleksejev, kellele 24. veebruaril antakse üle Eesti Vabariigi kultuuripreemia viljaka loomingulise tegevuse eest ERSO peadirigendina, mis kulmineerus 2009. aastal eduka turneega Ameerika Ühndriikides. Neli aastat tagasi tema dirigeerimisel kõlanud "Mahleri Viiendat tuleb lugeda saavutuseks tervikuna. Maestro Aleksejevi juhatusel on ERSO-l välja kujunenud huvitav seaduspärasus, mida veel kord tõestab eelnenud loetelu: mida suurem koosseis, seda parem tulemus igast aspektist hinnates, eelkõige aga kõlaline tasakaalustatus ning üldine ja grupisisene ansamblitunnetus." (Toomas Velmet "Mahleri V lõi kinni Beethoveni ja Dvořáki viiendad!")

Kuula ka raadiosaadet "Eetris on ERSO", kus saatejuht Kristel Kossar ja ERSO toimetaja Maarja Kasema räägivad Gustav Mahlerist ja tema loomingust.

Piletid: 180.-, 120.- (70.-)
Kontserdi korraldaja ERSO


Nikolai Aleksejev

Piletid : 180.-, 120.- (70.-)
Kontserdi korraldaja ERSO  ERSO