Kontserdid

SOLEERIB MIHKEL POLL

5. märts 2010 kell 19 — Tallinn, Estonia kontserdisaal

R, 5. märts 2010 kell 19 – Tallinn, Estonia kontserdisaal

Sumera – In memoriam
Ravel – Klaverikontsert G-duur
Rahmaninov – Sümfoonia nr 2 e-moll

MIHKEL POLL (klaver)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent MIKK MURDVEE

“Mihkel Poll on huvitav ja isikupärane muusik ning suurepäraste
pianistlike võimetega, kandes ette äärmiselt keerukaid teoseid artistliku üleoleku ning muusikalise vabadusega …” (Arvo Pärt)

Praegu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Londonis Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis õppiv Mihkel Poll on edukalt osalenud paljudel rahvusvahelistel ja vabariiklikel konkurssidel, neist viimased olulisemad on mainekas Rina Sala Gallo nimeline pianistide konkursil Monzas, Itaalias (peapreemia ja orkestri eripreemia, 2004), vabariiklik interpreetide konkurss Con brio (peapreemia ja 4 eripreemiat, 2004), esimene Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss (I preemia ja Tubina eripreemia, 2006), XX Ferroli rahvusvaheline pianistide konkurss Hispaanias (I preemia, 2006). ERSO ees on Mihkel Poll soleerinud korduvalt alates 2002. aastast.

Dirigendidebüüdi ERSO ees teeb kolmandat hooaega Helsingi Ülikooli sümfooniaorkestri peadirigendina tegutsev Mikk Murdvee. Ta on lõpetanud Sibeliuse Akadeemia viiuli erialal ning seejärel prof Leif Segerstami, prof Jorma Panula jt juhendamisel dirigeerimise erialal ning täiendanud end näiteks Neeme Järvi, Paavo Järvi, Leonid Grini, Juozas Domarkase ja Eri Klasi meistrikursustel. Alates 2007. aastast juhatab ta etendusi Rahvusooperis Estonia. Bournonville’i balleti “Sülfiid” dirigeerimise eest pälvis ta Eesti Rahvuskultuuri Fondi Sinebrychoff Eesti fondi preemia “Aasta debüüt 2007”. Dirigeerimise kõrvalt jätkab ta
rahvusvahelist karjääri solisti ja kammermuusikuna.

Piletid: 180.-, 120.- (70.-)
Kontserdi korraldaja ERSO


Mihkel Poll


Mikk Murdvee

Piletid: 180.-, 120.- (70.-)
Kontserdi korraldaja ERSO