Kontserdid

ALEKSANDR KNJAZJEV TŠELLOL JA ORELIL

19. märts 2010 kell 19 — Tallinn, Estonia kontserdisaal

R, 19. märts 2010 kell 19 – Tallinn, Estonia kontserdisaal

Haydn – Orelikontsert D-duur
Haydn – Tšellokontsert C-duur
Honegger – Sümfoonia nr 3 a-moll “Liturgiline”

ALEKSANDR KNJAZJEV (tšello, orel, Venemaa)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NIKOLAI ALEKSEJEV

Mstislav Rostropovitši mantlipärijaks nimetatud Aleksandr Knjazjev valdab lisaks tšellomängule suurepäraselt ka orelit. Harva esineva nähtusena saab publik ühe õhtu jooksul näha üht solisti soleerimas kahel eri instrumendil. Aleksandr Knjazjevi lennukas rahvusvaheline solisti- ja kammermuusikukarjäär on kestnud ligi 30 aastat ning toonud kaasa nii konkursivõite (sh I preemia rahvusvahelisel kammermuusikakonkursil Trapanis, 1987, II preemia Tšaikovski-nimelisel konkursil Moskvas, 1990) kui mainekaid preemiaid plaadistuste eest. Koos pianist Boriss Berezovski ja viiuldaja Dmitri Mahtiniga annab ta sageli kammerkontserte, lisaks on ta Moskva konservatooriumi professor.

Kõrvuti klassiku Joseph Haydni muusikaga kõlab kontserdil Arthur Honeggeri Teise maailmasõja lõpuaastal kirjutatud Kolmas sümfoonia. “Tahtsin väljendada inimkonna hirmu Jumala viha ees, nende tagakiusatud sugupõlvede tundeid, kes on saatuse tujude hooleks jäetud. Minu sümfoonia on draama, milles on kolm tegelast: Mure, Õnn ja Inimene.”

Kuula ka raadiosaadet "Eetris on ERSO", kus saatejuht Kristel Kossar ja ERSO direktor Andres Siitan räägivad ERSO järgmistest  kontsertidest.

Piletid: 180.-, 120.- (70.-)
Kontserdi korraldaja ERSO


Aleksandr Knjazjev


Nikolai Aleksejev

Piletid: 180.-, 120.- (70.-)
Kontserdi korraldaja ERSO