Kontserdid

DIRIGEERIB OLARI ELTS

9. aprill 2010 kell 19 — Tallinn, Estonia kontserdisaal

R, 9. aprill 2010 kell 19 – Tallinn, Estonia kontserdisaal

Tulve – extinction des choses vues
Tamberg – Concerto grosso
Sibelius – Sümfoonia nr 3 C-duur

Mihkel Peäske (flööt)
Meelis Vind (klarnet)
Peeter Sarapuu (fagott)
Virgo Veldi (altsaksofon)
Indrek Vau (trompet)
Marko Martin (klaver)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent OLARI ELTS

Helena Tulve teose extinction des choses vues (“Kogu nähtu kustumine”) esiettekanne ERSO ja Olari Eltsi esituses toimus 2007. aastal NYYD-festivalil. “Teose aluseks on Michel de Certeau tekst Extase blanche, arutlus nägemise ja nähtu kadumise üle. Näha või õigemini kuulda oli Tulve teoses aga ütlemata palju. Tulve haarab ja valitseb orkestrit nii, et kõla on tihe, ent mitte ülekoormatud. Olari Elts aga joonistab nüansid oma täpsete nurgeliste žestidega ERSO tänuväärt materjali peal välja.” (Tui Hirv). “Tänu kvaliteetettekandele äärmiselt sisendusjõuline teos!” (Igor Garšnek)

Eino Tambergi neoklassitsistlike joontega Concerto grosso on üks stalinismijärgse eesti muusika tähtteoseid. 1957. aastal pälvis Concerto grosso I preemia ja kuldmedali ülemaailmse noorsoo- ja üliõpilasfestivali kompositsioonikonkursil Moskvas, kaks aastat hiljem kanti ette festivalil “Praha kevad”. 27. mail tähistame ühe armastatuma eesti helilooja Eino Tambergi 80. sünnipäeva.

Kontserdi teises pooles kõlab meie põhjanaabrite suurima sümfonisti Jean Sibeliuse helge ja idülliline Kolmas sümfoonia.
Dirigendipuldis on taas ERSO esimene külalisdirigent Olari Elts.

Piletid: 180.-, 120.- (70.-)
Kontserdi korraldaja ERSO

Olari Elts

Piletid: 180.-, 120.- (70.-)
Kontserdi korraldaja ERSO