Kontserdid

HOOAJA LÕPPKONTSERT

14. mai 2010 kell 19 — Tallinn, Estonia kontserdisaal

R, 14. mai 2010 kell 19 – Tallinn, Estonia kontserdisaal

Tšaikovski – Viiulikontsert D-duur
Rahmaninov – koorisümfoonia “Kellad”

DAVID GRIMAL (viiul, Prantsusmaa)
IRINA DUBROVSKAJA (sopran)
JEVGENI AKIMOV (tenor)
ATLAN KARP (bariton)
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Läti Raadio segakoor
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NIKOLAI ALEKSEJEV

Peadirigent Nikolai Aleksejevi käe all on ERSOst saanud “tõepoolest suur orkester väljendusrikka diapasooniga, tehniliselt kõike suutev, aga mis peamine – loomingulisest enesekindlusest pakatav kollektiiv,” kirjutas pärast käesoleva hooaja avakontserti Postimehes Rein Veidemann. Esimest korda juhatas Nikolai Aleksejev ERSOt 1983. aasta jaanuaris, seega võib senise koostöö kogupikkuseks lugeda koguni 27 aastat.

Tema üheksa-aastase peadirigendiaja finaaliks saab Suurejooneline vene muusika gala. Sergei Rahmaninovi koorisümfoonia “Kellad” on üks oma žanri tippsaavutusi maailma muusikaloos. Erinevate kellakõlade kaudu inimese eluteed kujutav teos põhineb Edgar Allan Poe samanimelisel poeemil.

Tšaikovski Viiulikontserdis soleerib praeguse aja üks hinnatumaid viiulisoliste, prantslane David Grimal. Kõikjal maailmas tuntust kogunud interpreet on varem kahel korral esinenud ka Eestis, andes kammerkontserdi pianist Peep Lassmanniga ning soleerides enda asutatud ansambliga Les Dissonances. Grimali tegevust on tunnustatud näiteks Euroopa kultuuriauhinna (1996) ning Prantsuse kunstide ja kirjanduse ordeniga (2008).

NB! Aleksandr Antonenko haigestumise tõttu laulab Rahmaninovi "Kellades" Jevgeni Akimov, kes on seda teost korduvalt laulnud ja ka plaadistanud ning pälvinud just "Kellade" esituse eest Sergei Rahmaninovi Fondi tunnustuse.

Kuula raadiosaadet "Eetris on ERSO" (27.04.2010), kus muusikakriitik Toomas Velmet räägib hooaja lõppkontserdil ettekandele tulevatest teostest ja kontserdil esinevatest solistidest.

Kuula raadiosaadet "Eetris on ERSO" (11.05.2010), kus räägivad Nikolai Aleksejev ja Andres Siitan.

Loe Riina Luige artiklit "Nikolai Aleksejev: kõik, mida öelda tahan, ütlen muusika kaudu" (Postimees, 8. mai 2010)

Piletid: 300.-, 200.-
Kontserdi korraldaja ERSO


David Grimal


Nikolai Aleksejev

Piletid: 300.-, 200.-
Kontserdi korraldaja ERSO