Kontserdid

18. oktoober 2002 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Reedel, 18. oktoobril kell 19 Estonia kontserdisaalis
“Fantaasia vee-löökpillidele”

Kavas:
Tōru Takemitsu – “Päevasignaal” ja “ Hingede aed”
Ottorino Respighi – “Rooma purskkaevud”
Luigi Cherubini – Avamäng ooperile “Veekandja”
Tan Dun – Kontsert vee-löökpillidele ja orkestrile

Solist: Steven Schick (vee-löökpillid, USA)
Dirigent: OLARI ELTS

Vaata videolõiku! Vali omale sobiv formaat:
Windosw Media | MPG | Real Media | Quicktime

Vaatemängulisel kontserdil soleerib staažikas USA löökpillimängija Steven Schick vette “uputatud” instrumentidel. Pimedas saalis annavad valgust vaid spetsiaalselt ehitatud helendavad veeanumad.
Kontserdi keskse teose, vee-löökpillikontserdi autor on praegu maailma tõenäoliselt populaarseim helilooja, USA-s elav Hiina päritoluga Tan Dun. Kõige paremini iseloomustab teda tõenäoliselt nimetus ‘autentne maailma helilooja’. Tan Duni muusika ühendab väga erinevaid maailma kultuure ning on helilooja enda sõnul “muusika inimestest ja inimestele”.

Sügisilmadele kohasel veele keskendunud kontserdil on põnevust algusest lõpuni. Dirigendil jätkub tegevust nii laval kui ka saalis ning orkestrandidki ei piirdu orkestrimänguga selle sõna traditsioonilises tähenduses.

Steven Schick (USA) on enam kui 30 aastat kestnud löökpillimängija-karjääri jooksul tellinud ja esmaettekandele toonud üle saja löökpilliteose. 2000. aastast on ta Genfis asuva Rahvusvahelise Löökpillikeskuse kunstiline juht. Ta on California San Diego ülikooli professor ning õpetab löökpillimängu ka New Yorgis Manhattani muusikakoolis ning esineb löökpillimängijana muuhulgas ka grupis Bang on a Can All-Stars.

ERSO-t juhatab Sibeliuse nimelise dirigentide konkursi (mai 2000) ja Jorma Panula dirigeerimiskonkursi võitja (1999), üks väljapaistvamaid noori dirigente Olari Elts. 2002/2003 hooaja alguses toimus tema Austraalia-debüüt kontsertidega Adelaide’i Sümfooniaorkestriga ning hooaja lõpuks on Elts tagasi kutsutud SWR Stuttgarti ja Radio Sinfonie Orchester Frankfurt‘i ette. Samuti mahub selle hooaja sisse dirigendi Ameerika debüüt, kus ta juhatab Los Angelese Filharmooniaorkestrit Hollywood Bowl’is. Olari Elts on teist hooaega Läti Rahvusliku Sümfooniaorkestri peadirigent.

18. oktoobri kontserdil ettekandele tulevad teosed on valminud enamasti viimasel kümnendil (Näit. Kontsert vee-löökpillidele 1998) ja enamus neist on esmaettekandel Eestis.

Piletid: 150.- ja 100.- (sooduspilet –50%)

Piletid: 150.- ja 100.- (sooduspilet –50%)