Kontserdid

8. november 2002 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Reedel, 8. novembril kell 19 Estonia kontserdisaalis

Esimene kontsert seeriast “Eesti debüüt”
Soleerib TANJA TETZLAFF (tšello, Saksamaa)

Kavas:
Haydn – Tšellokontsert C-duur
Dvorák – Rondo g-moll tšellole ja orkestrile
Szymanowski – Sümfoonia nr. 2 B-duur

Dirigent: IMANTS RESNIS (Läti)

Tanja Tetzlaffi kohta on kirjutatud:
“Tema silmapaistvad tehnilised võimed olid julge ja sundimatu esinemisstiili teenistuses. Tema paindlik kõlaline arendus, mis oli kärme ja mitte iialgi ülepingutatud, oli suurepärane eeldus Haydni esitamiseks.”
– Münchener Mercur, München, 13. September 1999

Noor Saksa päritolu tšellist Tanja Tetzlaff on suurepärane solist ja kammermuusik Ta naasis äsja Ameerika Ühendriikidest, kus andis kontserte koos Deutsche Kammerphilharmonie’ga. Tanja Tetzlaff on pärit väga musikaalsest perest, tema üks vend on viiuldaja, teine vend dirigent ning õde on flöödiprofessor.
Tanja Tetzlaff on pälvinud esikohad mitmel rahvusvahelisel konkursil (näiteks 1992 Viinis, 1993 Bayreuthis 1993) ning kolmanda koha kuulsal ARD-konkursil (1994). Prantsusmaa Claude-Nicolas Ledoux’ nimeline instituut on andnud talle nimetuse “Lauréate Juventus 1995” ning 1999. aastal sai ta Bremeni muusikafestivali auhinna. Hooajal 2002/2003 on Tanja Tetzlaff Duisburgi linna nn. resideeriv interpreet.

Haydni Tšellokontserdi, mis on Tanja Tetzlaffi üks enimesitatud teoseid, on tšellist salvestanud Viini Kammerorkestriga ning äsja ilmus Tanja Tetzlaffi nö. portree-CD-d, kus kõlavad nii Schumanni Tšellokontsert kui ka valik Bachi, Kodály’, Saloneni ja Britteni sooloteoseid tšellole.

Imants Resnis on Liepaja Sümfooniaorkestri peadirigent ja kunstiline juht ning koordineerib Liepajas toimuvat rahvusvahelist klaverifestivali. Ta on salvestanud mitmeid CD-plaate, neist “Highlights of Latvian classics” pälvis 2001. aastal parima klassikalise muusika CD-plaadi auhinna Lätis.

Piletid: 120.- ja 80.- (sooduspilet –50%)

Piletid: 120.- ja 80.- (sooduspilet –50%)