Kontserdid

15. november 2002 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Reedel, 15. novembril kell 19 Estonia kontserdisaalis

Teine kontsert seeriast “ERSO soliste”
Soleerib MATI LUKK (kontrabass)

Kavas:
Tšaikovski – Süit balletist “Pähklipureja”
Koussewitzky – Kontrabassikontsert
Schumann – Sümfoonia nr. 2 C-duur

Dirigent: TOOMAS VAVILOV

ERSO kontrabassirühma kontsertmeister Mati Lukk on töötanud Eesti Raadio Kammerorkestris ja Turu Linnaorkestris, ta on esinenud solistina, mänginud erinevates kammer- ja jazzansamblites ning osaleb ka NYYD Ensemble’i töös.
ERSO kontrabassirühm on ajakirjanduses ikka väga head kriitikat saanud. Ka maestro Neeme Järvi on öelnud, et “sellist kontrabassirühma näeb maailmas harva – millised mängijad, noored mehed!” (EPL, 6.12.2001). Iga pillirühm on oma esimängija nägu!
Mati Lukk Koussewitzky Kontrabassikontserdi kohta:
“See hilisromantismi-ajastu instrumentaalkontsert kuulub kindlasti kõigi kontrabassimängijate pedagoogilise repertuaari kullafondi ja on üheks kohustuslikuks teoseks praktiliselt kõikidel orkestrikonkurssidel kogu maailmas. Minu andmetel ei ole Koussewitzky kontserti Eestis varem orkestriga mängitud, kuigi see teos on loodud ligi sada aastat tagasi.”

Toomas Vavilov on endale nime teinud nii klarnetistina kui viimastel aastatel ka võimeka dirigendina. Enamikku eesti sümfooniaorkestreid juhatanud Vavilov peab oma vaieldamatuks lemmikheliloojaks Robert Schumanni – “Minu jaoks on Schumann kõige musikaalsem helilooja üldse. Tema Teine sümfoonia on väga fantaasiarikas ja imeline teos. Seda lihtsalt peab kuulama.”

Piletid: 100.- ja 70.- (sooduspilet –50%)

Piletid: 100.- ja 70.- (sooduspilet –50%)