Kontserdid

22. november 2002 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Reedel, 22. novembril kell 19 Estonia kontserdisaalis

Teine kontsert seeriast “Kuldne klassika”

Kavas:
Mozart – Avamäng ooperile “Don Giovanni”
Mozart – Klaverikontsert nr. 21 C-duur
Schubert – Suur sümfoonia C-duur

Solist: Mihhail Rudy (klaver, Prantsusmaa)
Dirigent: VLADIMIR ZIVA (Venemaa)

Ukraina päritolu pianist Mihhail Rudy on pärast Nõukogude Liidust lahkumist 1977. aastal teinud silmapaistva solistikarjääri, esinedes regulaarselt koos Clevelandi, Londoni ja Pittsburghi sümfooniaorkestrite, Berliini Filharmoonikute jpt. Ta on teinud koostööd Herbert von Karajaniga ning praegu tegutsevatest dirigentidest võiks nimetada selliseid nagu Lorin Maazel, Maris Jansons, Tilson Thomas jpt. Lisaks silmapaistvale interpreedikarjäärile on Rudy ka tunnustatud muusikaintellektuaal, kes juhib Prantsusmaal tele- ja raadiosaateid ning on prestiižika St Riguier’ muusikafestivali kunstiline juht.

Lauri Väinmaa, festivali “Klaver” kunstiline juht:
“Mozarti kontsert on nagu lakmuspaber, mis näitab interpreedi stiilitunnet, instrumendi ja fraasi valdamist. Tihti võib kuulda interpreete, kes mängivad suurepäraselt romantilist muusikat, kuid jäävad hätta Mozartiga. Mihhail Rudyt mäletan umbes 20 aasta tagusest ajast ülivirtuoosse romantilise ja kaasaegse muusika esitajana. Nüüd ootan suure põnevusega, kuidas kõlab tema esituses Mozart.”

Vladimir Ziva on Moskva Sümfooniaorkestri ja Nižni Novgorodi Filharmoonia Sümfooniaorkestri peadirigent. Muusikajuhina on ta toonud lavalaudadele arvukalt oopereid ning aastail 1990-1992 oli ta Peterburi Mussorgski-nimelise Ooperi- ja Balletiteatri peadirigent.

Schuberti viimast sümfooniat – Suur sümfoonia C-duur – peetakse tema sümfoonilise loomingu tippsaavutuseks. Selline jõulisus ja tugevus ei avaldu üheski tema varasemas sümfoonias.

Piletid: 150.- ja 100.- (sooduspilet –50%)

Piletid: 150.- ja 100.- (sooduspilet –50%)