Kontserdid

Ooperigala

16. jaanuar 2003 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Neljapäeval, 16. jaanuaril kell 19 Estonia kontserdisaalis
Neljas kontsert seeriast “Kuldne klassika”

OOPERIGALA:
20 aastat Nikolai Aleksejevi ja ERSO koostööd

Maestro Nikolai Aleksejevi ja ERSO esimene ühine kontsert toimus 9. jaanuaril 1983. aastal Tallinnas. Tema teed peadirigendiks on sillutanud arvukad kontserdid ning loomulikult orkestri ja publiku siiras poolehoid.

Solistid: Tatjana Pavlovskaja (sopran, Maria Teater, St Peterburg)
Sergei Leiferkus (bariton, Covent Gardeni Kuninglik Ooperiteater, London)

Dirigent: NIKOLAI ALEKSEJEV

Kavas katkendid tuntud ooperitest.
Verdi – “Traviata”, “Simon Boccanegra”
Mascagni – “Talupoja au”
Tšaikovski – “Jevgeni Onegin”
Gershwin – “Porgy ja Bess”

NB! Eile, 15. jaanuaril alustasid ERSO ees proove maailma tippklassi lauljad Maria Teatri esisopran Tatjana Pavlovskaja ja Covent Gardeni esibariton Sergei Leiferkus. Solistid tekitasid esimeses proovis täieliku sensatsiooni. Muidu suhteliselt vaoshoitud orkestrandid karjusid pärast esimest vokaalnumbrit vaimustunult “braavo” ja trampisid jalgu.

“Oma lauljateed Peterburis alustanud Sergei Leiferkus on tänaseks oodatud solist kõigil maailma suurtel ooperilavadel. Ooperisõpradel on erakordne võimalus kuulata sellised lauljad Eestis – Tatjana Pavlovskajat esmakordselt, Sergei Leiferkus on Estonia teatris esinenud ka varem ning eestlastest teinud koostööd näiteks Neeme Järviga”
Arne Mikk, Rahvusooper Estonia kunstiline juht

Sergei Leiferkuse nimi ei vaja muusikamaailmas tutvustamist – Leningradis sündinud bariton sai kiirelt tuntuks pärast esinemist 1980.aastate alguses Saksamaal Berliini Filharmoonikute ees. 1989. aastal debüteeris ta Ameerika Ühendriikides San Francisco Ooperiteatris ja sellest ajast peale kuulub ta maailma ooperilauljate paremikku. Sergei Leiferkus, kelle repertuaaris on üle 40 baritonirolli (seal hulgas väga palju ooperite peaosasid), esineb Covent Gardeni (London), Metropolitan Opera (New York), La Scala (Milano) ja paljude teiste maailma tippooperiteatrite lavadel. Ta on olnud lavapartneriks Placido Domingole, Kiri Te Kanawale ja paljudele teistele ooperilauljate eliiti kuuluvatele solistidele.

Tatjana Pavlovskaja, kes samal ajal Peterburi konservatooriumi lõpetamisega (1994) võitis esikohad kahel rahvusvahelisel noorte ooperilauljate konkursil Peterburis ja Wroclawis, kuulub alates 1995. aastast Peterburi Maria Teatri ooperitruppi. Maria Teatri välisreisidega alguse saanud kontaktid Lääne-Euroopa ja Ameerika Ühendriikidega on tänaseks lauljannale pakkunud võimalusi laulda sopranirolle mainekate ooperiteatrite lavadel Prantsusmaal, Itaalias, Saksamaal, Hollandis, Soomes, Portugalis, Türgis ja Ameerika Ühendriikides.
Enne ja pärast kontserti Tallinnas laulab ta Pariisis Théâtre du Chatelet’s Tatjana rolli Maria Teatri külalisetendustel.
2003. aasta märtsis-aprillis ootab Tatjana Pavlovskajat Donna Elvira roll Washingtoni Ooperiteatri uuslavastuses “Don Giovanni”, juulis Tatjana roll Metropolitan Operas (New York) jne.

Piletid: 100.- ja 150.- (sooduspilet –50%)

———————————–
Meeldiv võimalus kontserdijärgse õhtu veetmiseks!
Kontserdipileti ettenäitajale pakuvad 16. jaanuari õhtul
20% hinnasoodustust Restoran Karl Friedrich (Raekoja plats 5),
15% hinnasoodustust
Café Anglais (Raekoja plats 14),
Veinipööning (Viru 18 IV korrus),
Tallinna Eesti Maja restoran (Lauteri 1).

Piletid: 100.- ja 150.- (sooduspilet –50%)