Kontserdid

11. veebruar 2005 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Reedel, 11. veebruaril 2005 kell 19
Estonia kontserdisaalis

Pianist FINGHIN COLLINS (Iirimaa)
Dirigent OLARI ELTS

Kavas:
Mozart – Tantsud ooperist “Idomeneo”
Ravel – Klaverikontsert G-duur
Liszt / Adams – “Must gondel” (esiettekanne Eestis)
Schumann – Sümfoonia nr 1 B-duur (“Kevadsümfoonia”)

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester

Finghin Collins on edukaim noor Iiri muusik rahvusvahelisel kontserdiareenil. Pärast võitu Clara Haskili nimelisel konkursil Veveys Šveitsis (1999) on Collins pidevalt esinenud Euroopa ja Ameerika Ühendriikide tähtsamatel kontserdilavadel ning teinud koostööd paljude nimekate sümfooniaorkestritega, sh Chicago, Houstoni, Rotterdami, Birminghami orkestrid. Möödunud kevadel vaimustasid tema soolokontserdid ka Eesti publikut – “Collinsi klaverikõla on nagu hea veinisort – õrnvärske põhitooniga, mõni erksam aromaatne “triip” sees. Collinsi stiilis oli esiplaanil kõla, kõla ja veel kord kõla …,” kirjutas Evi Arujärv Postimehes. Seekord tuleb ettekandele Raveli Klaverikontsert G-duur, helgetes toonides teos, milles on ühendatud helilooja isikupärane helikeel ja jazzi väljendusvahendid.

Mitmekülgse muusikuna on Olari Elts juba aastaid aktiivselt tegev Eesti ja üha silmapaistvamalt ka Euroopa muusikaelus. Tema käe all on mänginud City of Birmingham Symphony Orchestra, London Sinfonietta, Deutsches Symphonie Orchester Berlin, Radio-Sinfonie-Orchester Frankfurt, SWR-Orchester Stuttgart, BBC Šoti sümfooniaorkester jpt. Olari Elts on Läti Rahvusliku Sümfooniaorkestri peadirigent ning NYYD Ensemble’i rajaja ja kunstiline juht.
Veebruari lõpus toimuvad Olari Eltsi debüütkontserdid Ameerikas, kus ta juhatab kahel kontserdil Cincinnati sümfooniaorkestrit.

Piletid: 150.-, 100.- (60.-)
Kontserdi korraldaja ERSO

Piletid: 150.-, 100.- (60.-)
Kontserdi korraldaja: ERSO