Kontserdid

MAARIKA ja KRISTJAN JÄRVI

10. märts 2005 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Neljapäeval, 10. märtsil 2005 kell 19
Estonia kontserdisaalis

MAARIKA ja KRISTJAN JÄRVI

Kavas:
Beethoven – Avamäng ooperile “Fidelio”
Eller / Coleman – “Kolm pala” (esiettekanne)
E. Kapp – Flöödikontsertiino
Eespere – Kontsert nr. 2 flöödile ja kammerorkestrile
Sibelius – Sümfoonia nr 6 d-moll
Sibelius – Sümfoonia nr 7 C-duur

MAARIKA JÄRVI (flööt)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent KRISTJAN JÄRVI

10. märtsil astuvad ERSO ees üles maailmas Eestile ja eesti muusikale rohkelt kuulsust toonud Järvide dünastia esindajad flötist Maarika Järvi ja dirigent Kristjan Järvi.
Maarika Järvi teeb Pariisis solistikarjääri ning esineb orkestrite ees ja kammeransamblites. Pikaajaline koostöö seob teda ka Tallinna Kammerorkestriga. Eriline koht Maarika Järvi repertuaaris on alati kuulunud eesti heliloojate flöödimuusikale. Ta on soleerinud mitmetel esiettekannetel ning teinud salvestusi. Charles Colemani seade Elleri teosest “Kolm pala flöödile ja klaverile” kõlab esiettekandes.
Kristjan Järvi on eelkõige nüüdismuusika interpreteerimisele keskendunud Absolute Ensemble’i asutaja ja muusikaline juht. Tema dirigeerimisel on kõlanud näiteks Erkki-Sven Tüüri, Charles Colemani, Daniel Schnyderi ja Peeter Vähi teoste esiettekanded. Alates käesolevast hooajast on Kristjan Järvi ka Alam-Austria Tonkünstler-Orchesteri peadirigent. Tema esimene kohtumine ERSOga toimus möödunud suvel üldlaulupeol, 10. märtsil seisab ees ametlik debüütkontsert.

Kristjan Järvi annetab kontserdi honorari projekti “Aitame lapsed muusika juurde” toetuseks. Projekti eesmärgiks on lastekodulaste muusikakasvatuse edendamine, pilootprojektina on kavas Viljandi maakonna Väikemõisa lastekodu puuetega lastele vajalike muusikainstrumentide ostmine ning muusikakasvataja palkamine.

Projekti saavad rahalise annetusega toetada kõik soovijad, annetus tuleks kanda MTÜ Laste Muusikaselts arveldusarvele nr 221027296032 Hansapangas, selgituseks märkida projekti “Aitame lapsed muusika juurde” toetuseks.

Rohkem infot: Lapsed said dirigendist sõbra (Agnes Männiste, Postimees, 08.03.2005)

Piletid: 150.-, 100.- (60.-)
Kontserdi korraldaja ERSO

Piletid: 150.-, 100.- (60.-)
Kontserdi korraldaja: ERSO