Kontserdid

ÄRKAMINE

17. jaanuar 2014 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja FESTIVO II kontsert

Erkki-Sven Tüür. “Ärkamine”
Arnold Schönberg. “Kirgastunud öö” (“Verklärte Nacht”), op 4

Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent DANIEL REUSS 


Imeline ärkvelolek
Selge taeva sügav rahu
Tuleb tasa sinu sisse
See mis sõnusse ei mahu
(Doris Kareva)

Erkki-Sven Tüüri “Ärkamine” segakoorile ja orkestrile on kirjutatud 2011. aastal tähistamaks Tallinna Euroopa kultuuripealinnaks olemist, teose plaadistus Eesti Filharmoonia Kammerkoori, Riga Sinfonietta ja dirigent Daniel Reussi esituses on pälvinud väga positiivset tagasisidet. Helilooja on teose mõtet avardanud järgmiselt: “Ärkamine kui virgumine unest, uuele elule ärkamine, tuhmistunud meelte ärkamine selgesse olekusse, religioosne ärkamine, kevadine looduse ärkamine…  See sõna omab ääretult sügavat ja ulatuslikku tähendusvälja. Ma usun, et ärkamine on omamoodi elukestev protsess, uinumise ja ähmastumise vastand.” Tüür on kasutanud Juhan Liivi, Ernst Enno, Jaan Kaplinski ja Doris Kareva luulet ning ülestõusmispühadega seotud ladinakeelseid liturgilisi tekste.

Arnold Schönbergi keelpillisekstett, hiljem keelpilliorkestrile seatud “Kirgastunud öö” on helilooja üks olulisemaid noorpõlveteoseid. Teos on inspireeritud Richard Dehmeli samanimelisest poeemist, mis algab sõnadega “Kaks inimest käib kalgil nõmmeteel, kuu kaasa ruttab, näitab valgust eel.”

Dirigeerib Daniel Reuss, keda seob aastatepikkune edukas koostöö nii Eesti Filharmoonia Kammerkoori kui ka ERSOga.

Piletid: 20 € / 15 €.
Kontserdi korraldajad ERSO ja EFK.


ERSO toob hooajal 2013/2014 kuulajateni viis põnevat kontserdisarja: ERSO Estonias, FESTIVO, MAESTRO, 1001 ÖÖD ja GURMEE.

Kontsert “ÄRKAMINE” kuulub sarja FESTIVO, milles on kokku 5 kontserti:

• 27.09.2013 TALLINN -> ATLANTA
• 17.01.2014 ÄRKAMINE
• 14.02.2014 BEETHOVEN
• 11.04.2014 HEA EESTI ASI
• 8.05.2014 MÄLESTUSI ITAALIAST. HOOAJA LÕPPKONTSERT I

Sarjapilet 60 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 45 €.
Sarja FESTIVO piletid on müügil kuni 27.09.2013 Estonia kontserdisaali kassades, Piletilevi müügipunktides ning internetis.