Kontserdid

SULADES ÜHEKS

Tracy Silverman.

24. september 2021 kell 20 — Estonia kontserdisaal (eelkontsert)
24. september 2021 kell 21 — Estonia kontserdisaal

Kontserdisarja “Audiospaa” esitleb Radisson Collection

John Adams
“The Dharma at Big Sur” elektriviiulile ja orkestrile     27′

John Luther Adams
“Become Ocean”     42′

TRACY SILVERMAN elektriviiul
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent OLARI ELTS


Piletid 26 € / 19 €:  PILETILEVI     PILETIMAAILM
Juhised ohutuks kontserdikülastuseks


ERSO peadirigendi ja kunstilise juhi Olari Eltsi eestvõttel jõuab publikuni uus hilisõhtune kontserdisari “Audiospaa”. Sari keskendub inimeste vaimse tervise ja vaimse keskkonna teemadele. “Järjest enam oleme mures meie vaimse keskkonna halvenemise pärast, eriti nüüd, mil pikale veninud pandeemiast on saamas üks tõsiseid vaimse tervise probleeme,” ütleb Olari Elts. “Ei saa me lavalgi neil teemadel vaiki. Sari “Audiospaa” võiks kujuneda meie hilisõhtuseks rahulikumat pulssi
soodustavaks ja lõõgastavaks rituaaliks, kus mängime muusikat, mida me oma tavapärastel kontsertidel tihti ei esita.”

Sarja avakontserdi “Sulades üheks” ühendab metafoorina tervikuks ookeaniteema. Kõlab kahe Ameerika helilooja, nimekaimu ja eakaaslase muusika.

Ameerika ühe populaarseima nüüdishelilooja John Adamsi (s 1947) “The Dharma at Big Sur” elektriviiulile ja sümfooniaorkestrile on kirjutatud Los Angelese Walt Disney kontserdimaja avamise puhul aastal 2003. Big Sur on imeliste ja karmide kaljuseintega rannik Santa Cruzi ja Santa Barbara vahel. Helilooja tahtis teoses enda sõnul väljendada seda, mil jõutakse mandri maamassiivi äärele. Teos on loodud Ameerika viiuldajale ja heliloojale Tracy Silvermanile, kes on pühendunud viiulimängu ümberdefineerimisele nüüdismuusikas ning kuuekeelse elektriviiuli arendamisele.

John Luther Adamsit (s 1953) on The New Yorker nimetanud üheks uue sajandi kõige originaalsemaks muusikaliseks mõtlejaks. Tema muusika on inspireeritud loodusest, eriti oma pikaaegse elukoha Alaska maastikest. ERSO esituses kõlav “Become Ocean” pälvis 2014. aastal Pulitzeri muusikapreemia. Mõlemad teosed kõlavad Eestis esmakordselt.

Eelkontsert kell 20
Sven Grünberg
“Vaatleja”
Esitavad Arvo Leibur (viiul), Kadi Vilu (viiul), Helena Altmanis (vioola), Tõnu Jõesaar (tšello) ja Vambola Krigul (marimbafon)

Steve Reich
“Music for Pieces of Wood”
Esitab ERSO löökpillirühm

Kontserdi korraldaja ERSO.