Kontserdid

BEETHOVEN JA BARTÓK

Bas Wiegers.

25. jaanuar 2019 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja “Harmoonia” III kontsert

Ludwig van Beethoven
Viiulikontsert D-duur

Béla Bartók
Orkestrikontsert

MARI POLL viiul
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent BAS WIEGERS


Bas Wiegers on silma paistnud oma karimaatilisuse ja avatusega, tema juhatusel on mänginud mitmed Euroopa orkestrid, sh Haagi Residentie orkester, Hollandi ja Rotterdami filharmoonikud, Kölni WDR sümfooniaorkester jt. ERSOt juhatas ta esmakordselt 2017. aasta kevadel Kölnis, kui festivalil “Acht Brücken” esitati Pärdi ja Ustvolskaja loomingut.

Mari Poll.

Bartóki üks tuntuimaid teoseid, orkestrikontsert on kirjutatud Ameerikas Bostoni orkestri tellimusel ning omanäoline žanrimääratlus viitab teose arvukatele kontsertlikele soololõikudele, milles saavad särada nii üksikud instrumendid kui terved pillirühmad. “Teades juba ette ERSO kõla, stiili ja võimsust, olen kindel, et Bartóki intensiivne ja virtuoosne orkestrikontsert pakub rohkelt rõõmu nii esitajaile kui kuulajaile,” ootab dirigent põnevusega taaskohtumist Eesti esindusorkestriga.

Beethoveni viiulikontserdis soleerib konkurssidel auhinnalisi kohti pälvinud ning edukat rahvusvahelist solistikarjääri tegev Mari Poll, kes praegu töötab kontsertmeistrina Stavangeri sümfooniaorkestris. Sageli annab ta kontserte koos oma pianistist venna Mihkel Polliga, duo esimene heliplaat ilmus 2017. aastal ning oli ka aasta klassikaalbumi tiitli nominent.

Piletid: 23 € / 16 €     PILETILEVI, PILETIMAAILM
Kontserdi korraldaja ERSO


HARMOONIA

I: MOZART JA BEETHOVEN19. oktoober 2018
Signe Sõmer klarnet, ERSO, dirigent NEEME JÄRVI

II: KROONIMISMISSA7. detsember 2018
Arete Teemets sopran, Marianne Pärna metsosopran, Raul Mikson tenor, Rainer Vilu bass, EFK, ERSO, dirigent JOSEPH SWENSEN

III: BEETHOVEN JA BARTÓK25. jaanuar 2019
Mari Poll viiul, ERSO, dirigent BAS WIEGERS

IV: MUST PEEGEL1. märts 2019
Trio Hoca, Nasreddin, ERSOdirigent MICHAEL WENDEBERG

Kontserdisarja “Harmoonia” esitleb E-Piim.
OSTA SARJAPILET (60 € / 45 €; sarjapileteid on müügil piiratud kogus)