Kontserdid

BEETHOVEN JA RUBINSTEIN

Anna Shelest (© Dmitri Sarnov).

11. mai 2018 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja KLAVERIKONTSERT III kontsert

Anton Rubinstein
Klaverikontsert nr 5, op.94

Ludwig van Beethoven
Sümfoonia nr 7 A-duur, op. 92

Anna Šelest klaver
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NEEME JÄRVI


Rahvusvaheliselt tunnustatud pianisti Anna Šelesti puhul on esile tõstatud tema mängu “tulist tundlikkust ja sooja kõla” ning kiidetud tema suurepärast partnerlust orkestritega (New York Times).

Harkivis sündinud Anna Šelest on magistrikraadiga lõpetanud New Yorgi Juilliard School of Music’u ning elabki praegu New Yorgis. Vaid 11-aastasena esines ta Pariisis UNESCO peakorteris, olles Miłosz Magini rahvusvahelise pianistide konkursi noorim auhinnavõitja.

Ta on andnud kontserte New Yorgi Alice Tully Hallis, Carnegie Halli Sterni Auditooriumis, Washingtoni Kennedy Center’s, Viini Konzerthausis jm ning soleerinud paljude nimekate orkestrite, sh Montreali Sümfooniaorkestri, Peterburi Filharmoonia Sümfooniaorkestri, Cincinnati Sümfooniaorkestri ees. Lisaks esineb ta regulaarselt soolo- ja kammerkontsertidega üle maailma. 2011. aasta juunis oli just tema esimene, kel oli võimalus esineda soolokontserdiga New Yorgi vastvalminud 7 World Trade Center’s.

Anna Šelesti soleerimisel tuleb ettekandele Anton Rubinsteini 5. klaverikontsert. Rubinstein oli üks 19. sajandi kuulsamaid pianiste, kelle virtuoosset mängu on võrreldud Ferenc Liszti omaga, aktiivne muusikaelutegelane, kelle olulisimaks saavutuseks oli Peterburi konservatooriumi asutamine 1862. aastal, ning väga produktiivne helilooja. Tema klaverikontserte on nimetatud nii Tšaikovski kui Rahmaninovi samas žanris teoste eeskujuks.

Juhatab ERSO peadirigent ja kunstiline juht Neeme Järvi.

Piletid: 22 € / 16 €
OSTA PILET: PILETILEVI, PILETIMAAILM

Kontserdi korraldaja ERSO


EuroparkKOLM TUNDI TASUTA PARKIMIST ERSO kontserdi ajal Rävala Parkimismajas
1.
Sõida parklasse ja võta parkimispilet
2. 
Valideeri parkimispilet Estonia kontserdisaali piletikontrollis
3. Parklast väljudes sisesta Estonia kontserdisaalis valideeritud parkimispilet

Rävala Parkimismaja -> Estonia

Kui otsustad linna jääda kauemaks kui 3 tundi, siis õhtune ja öine (21.00–09.00) soodushind on 0.3 €/h.
Täpsem parkimisinfo: 614 7788


Kontserdisarja KLAVERIKONTSERT esitleb Liviko

Esmakordselt on ERSO kontserdisarjade hulgas eriline maiuspala kõigile klaverimuusika austajatele. Nižni Novgorodist end maailma mainekaimatele kontserdilavadele mänginud Deniss Kožuhhini arvukate auhindade hulgas on ka kuninganna Elisabethi konkursi peapreemia, tema lavapartneriteks aga maailma tipporkestrid ja -dirigendid. Tallinnas soleerib ta Prokofjevi III klaverikontserdis.

Noor Eesti pianist Auli Lonks mängis end Eesti publikule tuntuks telekonkursi “Klassikatähed” esimese hooaja saadetes, äsja võitis ta peapreemia Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri instrumentaalsolistide konkursil. Koos ERSO ja EMTA sümfooniaorkestriga esitab ta Raveli G-duur klaverikontserdi.

Harkivis sündinud ja praegu New Yorgis elava Anna Šelesti puhul tõsteti New York Times’is esile tema mängu “tulist tundlikkust ja sooja kõla” ning kiideti tema suurepärast partnerlust orkestriga, Tallinnas esitab ta koos ERSO ja Neeme Järviga Rubinsteini III klaverikontserdi.

Ameeriklase John Adamsi intrigeerivat pealkirja “Century Rolls” kandev klaverikontsert hõlmab helilooja sõnul kogu möödunud sajandi klaverimuusikat, olles inspireeritud eelkõige 20. sajandi algul populaarse pianoola ehk isemängiva klaveri helidest. Teose solist, islandlane Víkingur Ólafsson on noorema generatsiooni üks isikupärasemaid pianiste, kelles on ühendatud haruldane kombinatsioon kirglikust musikaalsusest, plahvatuslikust virtuoossusest ja intellektuaalsest uudishimust.

R, 20.10.2017 – ŠOSTAKOVITŠ JA PROKOFJEV, dirgent NIKOLAI ALEKSEJEV
R, 27.04.2018 – DVOŘÁK JA RAVEL, dirigent PAUL MÄGI
R, 11.05.2018 – BEETHOVEN JA RUBINSTEIN, dirigent NEEME JÄRVI
R, 18.05.2018 – CENTURY ROLLS. Festival Practical Spirituality, dirigent KRISTJAN JÄRVI

“Klaverikontserdi” sarjapiletid: 55.- / 40.- (müügil kuni 18.10.2017)