Kontserdid

Boriss Brovtsõn ja Eva Ollikainen

4. november 2010 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Pärt
“Cantus Benjamin Britteni mälestuseks”
Britten
Viiulikontsert, op. 15
Dvořák
Sümfoonia nr 7 d-moll, op. 70

Boriss Brovtsõn (viiul, Ühendkuningriik)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent EVA OLLIKAINEN (Soome)

Boriss Brovtsõn on Eesti kontserdipublikule tuttav aastast 2005, kui tema, ERSO ja Arvo Volmeri esituses kõlas Elgari Viiulikontsert, mille interpretatsiooni eest ta oli just pälvinud kuldmedali Guildhalli muusika- ja draamakooli konkursil. “Brovtsõni tõlgenduses oli tunda rohkesti sügavust ning tema loomulik mänguviis ja fraseerimine kinkisid kuulajaile palju naudinguhetki.” (Vahur Luhtsalu, Sirp, 4.02.2005). Tema konkursivõitudest on olulisim esikoht Tibor Varga nimelisel viiuldajate konkursil 2002. aastal Šveitsis. Boriss Brovtsõn on pikka aega teinud koostööd Aleksandr Lazarevi, Juri Bašmeti, Gerd Albrechti, Marek Janowski jpt, kelle dirigeerimisel ta on esinenud selliste orkestrite ees nagu Orchestre Philharmonique de Strasbourg, Orchestre National de Lille, Orchestre Philharmonique de Monte-Carlo, BBC Philharmonic jpt.

Arvo Volmeri haigestumise tõttu juhatab orkestrit noor Soome dirigent, rahvusvahelise Jorma Panula nimelise dirigentide konkursi võitja (2003) Eva Ollikainen. 

Eva Ollikainen juhatab regulaarselt Stockholmi Kuninglikku Filharmooniaorkestrit, Rootsi Raadio SOd ja Islandi SOd. Viimaste hooaegade kõrghetkedeks on olnud kontserdid selliste orkestritega nagu Deutsches Symphonie-Orchester Berlin, London Symphony Orchestra, Brüsseli Filharmoonikud ja New Japan Philharmonic.
Ollikainen on juhatanud ooperietendusi Rootsi Kuninglikus Ooperis ning balletietendusi Soome Rahvusooperis.
Allianzi kultuurifondi (Allianz Kulturstiftung) korraldatud rahvusvahelise dirigentide akadeemia raames on ta teinud koostööd London Philharmonic Orchestra ja dirigent Kurt Masuriga ning Philharmonia Orchestra ja dirigent Christoph von Dohnányiga. 2006. aastal pälvis publiku ja kriitikute kiidusõnu tema dirigenditöö Ameerika Ühendriikides Tanglewoodi Muusikakeskuses. Eva Ollikaineni kauaaegsed õpetajad Soomes on olnud Jorma Panula ja Leif Segerstam.

Kontserdi korraldaja ERSO
Piletid: 180 EEK (11.50 €), 120 EEK (7.67 €) / 70 EEK (4.47)