Kontserdid

BOTSTEIN JA DVOŘÁK

Leon Botstein (© Matt Dine).

20. märts 2020 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Lähtudes Vabariigi valitsuse kehtestatud eriolukorrast anname teada, et ERSO selle kevade kontserdid jäävad ära. 

Kontserdi “Botstein ja Dvořák” piletid ostetakse tagasi, aga soovi korral saate need vahetada ERSO järgmise hooaja kontsertide piletite vastu. Uue hooaja kontserdid avaldame ERSO kodulehel maikuus.

Palume säilitada rahu ja piletite ümber vahetamise või tagastamisega mitte kiirustada. Piletimüügikeskkonnad on praegu väga ülekoormatud.

PILETITE ÜMBERVAHETAMINE
Pileteid saab ümber vahetada ERSO selle ja järgmise hooaja kontsertide piletite vastu kuni 29. maini 2020. Vajadusel pikendame kuupäeva.

PILETITE TAGASTAMINE
Piletilevist ostetud piletid saab tagastada, kui annate enda soovist teada aadressil tagasiost@piletilevi.ee, kirja sisus palun märkige enda tellimusnumber.
Piletimaailmast ostetud piletid saab tagastada, kui saadate  oma arvelduskonto numbri koos ostetud piletitega aadressile piletimaailm@piletimaailm.com (paberpileti(te) puhul tule saata piletitest pilt).

VÕIMALUS TOETADA ERSOt
Piletilevi klientidele
! Kõigil, kes soovivad toetada kultuuri- ja meelelahutusvaldkonda, jättes piletiraha korraldajale ning ei soovi oma piletite automaatset tagastamist, palume esimesel võimalusel täita korraldajate toetamiseks loodud vorm https://www.piletilevi.ee/est/vormid/toetaja.  Füüsiliste piletite omanikud ei pea korraldaja toetamise eraldi pöörduma.
Piletimaailma klientidele! Piletite omanikud, kes ei teata tagastamise või ümbervahetuse soovist, nende piletite ostusumma jääb automaatselt korraldajale.

Täname kõiki kannatlikkuse eest. Olge terved ja kohtume juba varsti!

Täpsem info: erso@erso.ee ja 6147788


Sarja “Klaverikontsert” III kontsert

Edward Elgar
Avamäng “Lõunas” (“Alassio”)   22′

Camille Saint-Saëns
Klaverikontsert nr 5   30′

Antonín Dvořák
Sümfoonia nr 6   43′

LUCAS DEBARGUE klaver
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent LEON BOTSTEIN


Lucas Debargue (© Xiomara Bender).

Noore Prantsuse pianisti Lucas Debargue’i tähelend sai alguse 2015. aastal Tšaikovski konkursil neljanda koha ja muusikakriitikute auhinna võitmisega. Noort pianist, keda on võrreldud nii Glenn Gouldi kui Van Cliburniga on oodatud solist maailma mainekaimates kontserdisaalides.

Esmakordselt tuleb ERSOt juhatama New Yorgis resideeriva Ameerika Sümfooniaorkestri ja Orchestra Now peadirigent Leon Botstein. Zürichis Poola juutide peres sündinud ja lapsena Ameerikasse kolinud Botsteini tegevus dirigendi, muusikaloolase ja pedagoogina toetub põhjalikele teadmistele ajaloo vallas, mida tõendab ka Harvardis saadud doktorikraad. Alates 1992. aastast on ta New Yorgis resideeriva Ameerika Sümfooniaorkestri peadirigent, 2003–11 oli ta äsja Eestiski kontserdi andnud Jeruusalemma Sümfooniaorkestri peadirigent ning aastal 2015 asutas innovatiivse Orchestra Now, mille eesmärgiks on valmistada ette uue põlvkonna muusikuid, kes oleks suutelised purustama barjäärid tänapäevase publiku ja suure orkestrimuusika vahelt. Lisaks on ta New Yorgi Bardi Kolledži president, Bardi Muusikafestivali asutaja ja kunstiline juht ning veab teist aastat kunstilise juhina Austrias Grafeneggi Akadeemiat. Ta juhatab regulaarselt paljusid maailma orkestreid, kirjutab artikleid, toimetab USA prestiižikat muusikateaduslikku ajakirja The Musical Quarterly ning tema tööd on tunnustatud arvukate preemiatega.

Eesti publikule on ta kokku pannud kava inglise, prantsuse ja tšehhi rahvuslike koolkondade olulisimate esindajate loomingust. Leon Botstein: “Kõik kolm selle kontserdi heliloojat – Elgar, Saint-Saëns ja Dvořák – esindavad muusikalise romantismi kõrgaega, sama suunda, mida Brahms ja Wagner, aga iseseisvalt ja väljaspool saksakeelset Euroopat. Kõigil kolmel oli oluline roll oma rahva muusikakultuuri ja rahvusliku identiteedi kujunemisel. Vaatamata üha valjuhäälsemalt esile kerkinud rahvuslusele säilitasid nad kõik sideme saksakeelse kultuuriruumiga. Kusjuures vaatamata toonasele agressiivsele saksa kultuurilisele šovinismile võttis nii saksakeelne publik kui kriitika nende muusika soojalt vastu.”

Piletid: 25 € / 18 €*
Korraldajal on õigus teha kavas muudatusi.


Kontserdisari “Klaverikontsert” esitleb LIVIKO

I: CHOPIN JA OHLSSON, 6.12.2019
GARRICK OHLSSON klaver, ERSO, dirigent OLARI ELTS

II: LISZT JA BERLIOZ, 10.01.2020
KRISTI KAPTEN klaver, ERSO, dirigent JUN MÄRKL

III: BOTSTEIN JA DVOŘÁK, 28.03.2020
ERSO, dirigent LEON BOTSTEIN

IV: JÄRVI JA SUMERA, 8.05.2020
ANNA ŠELEST klaver, ERSO, dirigent NEEME JÄRVI


* Soodushinnaga pilet kehtib õpilastele, tudengitele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi esitamisel.