Kontserdid

BRAHMS JA SCHUBERT

Joseph Swensen.

31. märts 2017 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja HARMOONIA III kontsert

Robert Schumann (1810–1856)
Avamäng ooperile “Genoveva”, op. 81 (1847–1849)

Franz Schubert (1797–1828)
Sümfoonia nr 8 h-moll “Lõpetamata” (1822)

Johannes Brahms (1833–1897)
Sümfoonia nr 1 c-moll, op. 68 (1876)

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent
 JOSEPH SWENSEN


Kontsert “Brahms ja Schubert” ühendab kolme teost 19. sajandi heliloojate loomingust: Franz Schuberti kuulsat “Lõpetamata sümfooniat”, Johannes Brahmsi beethovenlikku, kuid kindlalt tulevikku vaatavat 1. sümfooniat ning avamänguna Robert Schumanni ambitsioonikat katset ooperivallas.

Esmakordselt on ERSO ees dirigent Joseph Swensen, Ameerikas sündinud ja kasvanud helilooja, kelles voolab ühelt poolt jaapani ja teiselt norra veri.

Kontserdi kavavalikult kommenteeris dirigent järgmiselt: “Need kolm teost kuuluvad klassikalise muusika kõige armastatuma repertuaari hulka ja nende autorid on üksteisega lahutamatult seotud. Kõik nad sisaldavad transformatsiooni pimedusest ja halva eelaimdusest rõõmsa lõpplahenduseni ning näitavad inimese võimet murest ja kannatusest lootuse, optimismi ja ilu abil üle saada.”

Joseph Swensen on oodatud külalisdirigent paljude maailma orkestrite ees, ta on Granada Linnaorkestri peakülalisdirigent, teeb tihedalt koostööd USAs Washingtoni osariigis Tacomas tegutseva Northwest Sinfoniettaga ning töötab viiuliprofessorina Indiana Ülikooli juurde kuuluvas Jakobi muusikakoolis.

Aastail 1996–2005 oli Joseph Swensen Šoti Kammerorkestri peadirigent, jätkates praegu koostööd orkestri emeriitpeadirigendina. Šoti Kammerorkestriga on ta käinud arvukatel turneedel USAs, Euroopas ja Kaug-Idas, esinetud on New Yorgi festivalil Mostly Mozart, Tanglewoodi ja Ravini festivalidel, BBC Promsil jm. 2009–2012 oli ta Pariisi Kammerorkestri peakülalisdirigent, tihe koostöö on teda sidunud ka Lahti sümfooniaorkestri ja BBC Walesi Rahvusorkestriga. Aastail 2006–2011 Malmö Ooperi peadirigendina tõstis Swenseni selle Rootsi parimate ooperiteatrite hulka.

Enne dirigeerimise juurde jõudmist edukat viiuldajakarjääri teinud Swensen on edukalt ühendanud oma kaks kirge, astudes sageli orkestrite ees üles dirigendi ja solistina ühes isikus. Ta on oluliselt laiendanud solist-dirigendi repertuaari, mis tavapäraselt hõlmab peamiselt klassikalist perioodi, esitades ka Brahmsi, Barberi ja Prokofjevi viiulikontserte, muuhulgas Pariisi Kammerorkestri, Londoni orkestriga Mozart Players ja Šoti Kammerorkestriga. Rahvusvahelise tunnustuse on pälvinud Swenseni Brahmsi, Mendelssohni ja Prokofjevi viiulikontsertide salvestused Šoti Kammerorkestriga briti firmale Linn Records.

Koos Pariisi Kammerorkestriga pani ta 2011. aastal aluse tänaseni tegutsevale esimesele Pariisi Mängi ja Dirigeeri Akadeemiale, kus õpetatakse viiuldajatele pillimängu ühendamist dirigeerimisega. Lisaks interpreedi- ja pedagoogitööle tegeleb Swensen ka heliloominguga.

www.josephswensen.com

Siin räägib Joseph Swensen oma juurtest, lapsepõlvest, eeskujudest ning kõige enam muusika positiivsest mõjust iga lapse arengule:

Piletid: 22 € / 16 €
Toetajapilet: 50 €
OSTA PILET: PILETILEVI, PILETIMAAILM

Kontserdi korraldaja ERSO
LIITU ERSO SÕPRADE KLUBIGA


ERSO_Epiim_esitleb

Sarja “Harmoonia” esimene kontsert on pühendatud Vene helilooja Sofia Gubaidulina 85. sünnipäevale, kolmel kontserdil kõlab Brahmsi looming ning sari lõppeb Eesti muusika suurkuju Heino Elleri 130. sünniaastapäeva tähistamise ja “Klassikatähtede” konkursi võitjate kolmikkontserdiga.

14.10.2016  SOFIA GUBAIDULINA 85. Dirigent ANDRES MUSTONEN
18.11.2016  ERSO 90. Dirigent NEEME JÄRVI
31.03.2017 BRAHMS ja SCHUBERT. Dirigent JOSEPH SWENSEN
28.04.2017  KOLMIKKONTSERT. Dirigent OLARI ELTS

Sarjapilet (neli kontserti) 52,80 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 38,40 €.
Sarjapiletiga on ühe kontserdi hind 13,20 €/ (üli)õpilastele ja pensionäridele 9,60 €.

SARJAPILETIGA VÕIDATE 40% ÜKSIKPILETITE HINNAST!

Sarja HARMOONIA piletid on müügil kuni 14.10.2016 Estonia kontserdisaali kassades, Piletilevi müügipunktides ning www.piletilevi.ee.


EuroparkKOLM TUNDI TASUTA PARKIMIST ERSO kontserdi ajal Rävala Parkimismajas
1.
Sõida parklasse ja võta parkimispilet
2. 
Valideeri parkimispilet Estonia kontserdisaali piletikontrollis
3. Parklast väljudes sisesta Estonia kontserdisaalis valideeritud parkimispilet

Rävala Parkimismaja -> Estonia

Kui otsustad linna jääda kauemaks kui 3 tundi, siis õhtune ja öine (21.00–09.00) soodushind on 0.3 €/h.
Täpsem parkimisinfo: 614 7788