Kontserdid

BRAHMS JA TŠAIKOVSKI

Nikolai Aleksejev. Foto Sergei Zjuganov.

15. jaanuar 2016 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja MAESTRO III kontsert

Gija Kantšeli (1935)
… al niente (2000)

Pjotr Tšaikovski (1840–1893)
Variatsioonid rokokoo-teemale tšellole ja orkestrile, op 33 (1876)

Johannes Brahms (1833–1897)
Sümfoonia nr 4 e-moll, op 98 (1885)

2015. aasta Tšaikovski-nimelise konkursi laureaat ANDREI IONIŢĂ (tšello)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NIKOLAI ALEKSEJEV


Kaunis klassika, kus kõrvuti Tšaikovski tšellosoologa “Rokokoo-variatsioonide” ja Brahmsi viimase, IV sümfooniaga kõlab Gruusia helilooja Gija Kantšeli … al niente, mille pikem pealkiri on Diminuendo al niente – “Vaibumine olematusse”. Teos on pühendatud Peterburi Filharmoonikute peadirigent Juri Temirkanovile.

ERSO_BrahmsjaTshaikovski_120x120Juhatab ERSO endine peadirigent, aastaid Peterburi Filharmoonikutega seotud olnud Nikolai Aleksejev, kes on kõigi Moskva ja Peterburi tähtsamate sümfooniaorkestrite kõrval juhatanud ka paljusid tuntud välisorkestreid ning andnud kontserte mitmel pool Euroopas, Jaapanis ja Ameerika Ühendriikides. Aleksejev juhatas 2015. aasta rahvusvahelise Tšaikovski-nimelise konkursi finaalkontserte ning tema kutsel tuleb Tallinnasse Tšaikovski “Rokokoo-variatsioone”  esitama konkusi võitnud 21-aastane Rumeenia tšellist Andrei Ioniţă.

"... a fully individual musical personality" (The Guardian). Andrei Ioniţă. Foto: Daniel Delang.

“… a fully individual musical personality” (The Guardian). Andrei Ioniţă. Foto: Daniel Delang.

1994. aastal Bukarestis sündinud Andrei Ioniţă alustas viieaastasena klaveri- ning kolm aastat hiljem tšelloõpinguid. Bukaresti Iosif Sava nimelises muusikakoolis oli tema juhendajaks Ani-Marie Paladi ning praegu Berliini kunstide ülikoolis professor Jens Peter Maintz.

Andrei Ioniţă eeskujudeks on meie aja suurimad tšellistid David Geringas, Steven Isserlis, Heinrich Schiff, Wolfgang Boettcher, Gary Hoffmann ja Wolfgang Emanuel Schmidt. Viimasel paaril aastal on Andrei Ioniţăt olnud võimalik kuulda sellistest mainekates kontserdisaalides nagu Berliini Filharmoonia, Müncheni Herkulessaal, Baseli Stadtcasino ja Bukaresti Atheneum. 2014. aasta juunis tegi ta koostööd Gidon Kremeri ja Christian Tetzlaffiga Kronbergi Akadeemia festivalil “Kammermuusika ühendab maailma”.

Andrei Ioniţă on võitnud auhindu paljudel rahvusvahelistel konkurssidel: I koht Aram Hatšaturjani nimelisel konkursil (2013), II koht ja eripreemia tellimusteose esitamise eest ARD-konkursil Münchenis (2014), II koht ja Grand Prix Emanuel Feuermanni nimelisel konkursil Berliinis (2014) ning värskeima saavutusena esikoht rahvusvahelisel Tšaikovski-nimelisel konkursil 2015. aasta juunis.

Käesoleval hooajal debüteerib ta lisaks ERSO-le ka selliste orkestrite ees nagu Deutsches Symphonie-Orchester Berlin, Peterburi Filharmooniaorkester, Bologna Filharmooniaorkester, Bukaresti George Enescu nimeline Filharmooniaorkester. Lisaks esineb ta Valeri Gergijevi kutsel Londonis, Münchenis, Baden-Badenis ja Peterburis.

Andrei Ioniţă on Deutsche Stiftung Musikleben’i stipendiaat ning ta mängib Giovanni Battista Rogeri 1671. aastal valminud tšellol.

Piletid: 22 € / 16 €
Toetajapilet: 50 

OSTA PILET: PILETILEVI, piletimaailm

LIITU ERSO SÕPRADE KLUBIGA

Kontserdi korraldaja ERSO


Audi_esitleb_Maestro_est

 

 

 

 

Sarjapilet (neli kontserti) 52,80 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 38,40 €.
SARJAPILETIGA VÕIDATE 40% ÜKSIKPILETITE HINNAST!
Sarjapiletiga on ühe kontserdi hind 13,20 (üli)õpilastele ja pensionäridele 9,60 .
Sarja MAESTRO piletid on müügil kuni 18.09.2015 Estonia kontserdisaali kassades, Piletilevi müügipunktides ning www.piletilevi.ee.


EuroparkKOLM TUNDI TASUTA PARKIMIST ERSO kontserdi ajal Rävala Parkimismajas
1.
Sõida parklasse ja võta parkimispilet
2. 
Valideeri parkimispilet Estonia kontserdisaali piletikontrollis
3. Parklast väljudes sisesta Estonia kontserdisaalis valideeritud parkimispilet

Rävala Parkimismaja -> Estonia

Kui otsustad linna jääda kauemaks kui 3 tundi, siis õhtune ja öine (21.00–09.00) soodushind on 0.3 €/h.
Täpsem parkimisinfo: 614 7788