Kontserdid

BRUCKNERI KAHEKSAS

Mihhail Gerts.

27. veebruar 2020 kell 13 — Estonia kontserdisaal (sümfooniline lõuna*)
28. veebruar 2020 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja “Romantika” III kontsert

Eduard Tubin
Kontsertiino   23′

Anton Bruckner
Sümfoonia nr 8   80′

MIHKEL POLL klaver
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent
MIHHAIL GERTS 


Möödunud hooajal prantsuse ja vene muusikaga publikut hullutanud Mihkel Poll ja Mihhail Gerts ühendavad seekord Eesti ja Austria suurte sümfonistide teosed.

Tubina võimas, sümfoonilise arendusega klaverikontsertiino on helilooja esimene Rootsis kirjutatud teos, mis kuulub kindlalt eesti klaverikontsertide paremikku. Pianist Mihkel Poll hindab Tubina teoste esitamist emotsionaalselt alati väga tähendusrikkaks, kuna “Tubina muusikas peegelduvad kujundid annavad edasi midagi eestlasele armast ja ainuomast”. Just tänapäeva aina kiirenevas tempos liikuvat maailma silmas pidades rõhutab dirigent Mihhail Gerts Bruckneri muusika erilisust – “tekib tunne, et aja kulg ei oma hetkeks tähtsust. See on minu jaoks justkui seisund, milles tunglemine on kadunud ja asendunud kasvamisega. Tubin on aga justkui Eesti vaste Brucknerile (sümfooniate arvu poolest ta isegi ületas Bruckneri!) ning klaverikontsertiino on üks tema loomingu helgeimaid lehekülgi.”

Mihkel Poll (© Kaupo Kikkas).

Arvukate rahvusvaheliste konkursside võitja Mihkel Polli mängu on olnud võimalik kuulda nii Londoni Wigmore Halli ja Barbican Halli kui ka Peterburi Filharmoonia suures saalis. Detsembris  2019 debüteeris ta Pariisi Filharmoonias Pasdeloup’ Orkestri ees dirigent Elena Schwarzi juhatusel. Polli koostöö ERSOga sai alguse enam kui kümme aastat tagasi, ettekandele on toodud soliidne hulk klaverikontserte ning koos on esinetud nii Peterburis, Stockholmis, Jerevanis kui ka Tbilisis. Mihkel Poll on Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (2004, 2018) ja Vabariigi presidendi kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia (2013) laureaat.

Mihhail Gertsi käe all on mänginud NHK sümfooniaorkester ja Osaka Filharmoonia Orkester Jaapanis, arvukad Saksa, Inglise, Prantsuse, Vene, Soome orkestrid, sh Weimari Riigikapell, Berliini Saksa Sümfooniaorkester, Beethoveni Orkester Bonnis, Liverpooli Kuninglik Filharmooniaorkester. Lisaks tööle Rahvusooper Estonia dirigendina (2007—14) on Mihhail Gerts juhatanud etendusi Peterburi Mihhaili teatris, Veneetsia Teatro La Fenices, Ancona Teatro delle Muses ja Minskis Valgevene Rahvusooperis, hiljuti tõi ta Saint-Étienne’i Ooperis välja Benjamin Godard’i ooperi “Dante”.

Piletid: 25 € / 18 €*     PILETILEVI     PILETIMAAILM


* SÜMFOONILINE LÕUNA: N, 27. veebruar 2020 kell 13 (kestus ca 1 tund)
Tubin. Klaverikontsertiino
Bruckner. Sümfoonia nr 8 (I ja II osa)
MIHKEL POLL klaver
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent MIHHAIL GERTS

Piletid: 8 € / 6 €*     PILETILEVI


Kontserdisari “Romantika”

I: JÄRVI JA HEMSING, 11.10.2019
Ragnhild Hemsing viiul, ERSO, dirigent NEEME JÄRVI

II: DVOŘÁK JA RAHMANINOV, 24.01.2020
2019. aasta Tšaikovski konkursi võitja (tšello), ERSO, dirigent NIKOLAI ALEKSEJEV

III: BRUCKNERI KAHEKSAS, 28.02.2020
MIHKEL POLL klaver, ERSO, dirigent MIHHAIL GERTS

IV: SINAISKI JA RAHMANINOV, 26.03.2020
MARCEL JOHANNES KITS tšello, ERSO, dirigent VASSILI SINAISKI


* Soodushinnaga pilet kehtib õpilastele, tudengitele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi esitamisel.