Kontserdid

DUO TELLUUR

Duo Telluur. Heli Ernits (inglissarv) ja Kirill Ogorodnikov (kitarr).

17. november 2018 kell 15 — Kuusalu kirik (Kuusalu tee 23, Kuusalu, Harjumaa)

Anne Danican-Philidor
Sonaat d-moll oboele ja kitarrile (arr Johannes Tappert)

Napoléon Coste
Pastoraalne divertisment “Le Montagnard”

Astor Piazzolla
“Cafe 1930” (tsüklist “Histoire du Tango”)

E. Sainz de la Maza
“Campanas del Alba” soolokitarrile

Enrique Granados
“Valses poéticos” inglissarvele ja kitarrile

HELI ERNITS oboe, inglissarv
KIRILL OGORODNIKOV kitarr


2015. aastal loodud Duo Telluur sai oma nime keemilise elemendi järgi, mis on haruldane, hõbedane ja habras just nagu ansambli akustiline unikaalne kõla.

Kitarr ja inglissarv on muusikamaailmas harva esinev pillikooslus. Ansambli liikmed Heli Ernits ja Kirill Ogorodnikov on öelnud, et neid inspireerib nende instrumentide sumedakõlaline sobivus ja võimalus mängida mitte väljakujunenud repertuaari, vaid värskeimat heliloomingut, samuti lemmikuid teistele koosseisudele kirjutatu hulgast.

Heli Ernits on Eesti oboe- ja inglissarvemängija, töötab alates 2009. aastast ERSOs ning tegutseb aktiivselt kammermuusikuna, esitades sageli Eesti muusikat ja on puhkpillikvintett Estica asutajaliige. Lõpetanud oboe eriala bakalaureuseõppe Karlsruhe muusikakõrgkoolis ning bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe Eesti muusika- ja teatriakadeemias. Heli Ernits on pälvinud I preemia IV rahvusvahelisel konkursil Jurmala 2008, II preemia Eesti interpreetide konkursil puhkpillidele (2008 ja 2012), laureaaditiitli Yamaha stipendiumikonkursil (2012) ja ERSO preemia Eesti noorte interpreetide konkurss-festivalil Con Brio (2010), mis tõi kaasa esinemise solistina ERSO ees.

Kirill Ogorodnikov on Eesti uuema põlvkonna interpreet, kes esitab nii soolo- kui kammermuusikat. Aktiivse kontserttegevuse kõrval töötab ta ka kitarriõpetajana VHK muusikakoolis, Otsa-koolis. Lõpetanud on ta nii  Heiki Mätliku kitarriklassi Eesti muusika- ja meatriakadeemias kui ka prof Gerhard Reichenbachi kitarriklassi mainekas Kölni muusikakõrgkoolis ning täiendanud end mitmete hinnatud kitarriprofessorite juures.

Kirill Ogorodnikov on rahvusvaheliste konkursside laureaat (Tallinna rahvusvaheline kitarrikonkurss ja Gitarrenfestival Gevelsberg Saksamaal) ning esinenud mitmetel festivalidel nii Eestis kui väljaspool (Fiesta de la Guitarra, Pärnu Kitarrifestival, Viljandi Vanamuusika Festival, Tango Port Tallinn, SaitenReise Gitarrenfestival jt).

Duo Telluuri koduleht.

Kontsert on üks osa ERSO eriprojektist “100 kontserti Eestile”.

SISSEPÄÄS TASUTA
Sama kava tuleb ettekandele ka Hugo Treffneri gümnaasiumis.