Kontserdid

DVOŘÁK JA RAHMANINOV

Anastassia Kobekina (© Julia Altuhhova).

24. jaanuar 2020 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja “Romantika” II kontsert

Antonín Dvořák
Tšellokontsert   40′

Sergei Rahmaninov
Sümfoonia nr 3   40′

ANASTASSIA KOBEKINA tšello
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NIKOLAI ALEKSEJEV


Soleerib värskeimal Tšaikovski konkursil III preemia võitnud tšellist Anastassia Kobekina, kelle ettekandes kõlab tšellorepertuaari üks nurgakivisid – Dvořáki tšellokontsert. Imelapsena muusikamaailma astunud Anastassia Kobekina debüteeris solistina orkestri ees kuueaastasena ning on sellest ajast peale esinenud koos selliste orkestritega nagu Moskva Virtuoosid, Kremerata Baltica, Viini Sümfoonikud, Maria Teatri sümfooniaorkester, dirigentidest on ta mänginud Krzysztov Penderecki, Heinrich Schiffi, Vladimir Spivakovi, Valeri Gergijevi jt käe all.

Alates 1958. aastast iga nelja aasta tagant Moskvas toimuv Tšaikovski konkurss on üks mainekaimaid rahvusvahelisi konkursse maailmas. Nelja aasta tsüklisse tõid võnke sisse 14. ja 15. konkurss: alates 2011. aastas toimub konkurss kahes linnas – lisaks Moskvale ka Peterburis, 2015. aasta konkursiga tähistati Tšaikovski 175. sünniaastapäeva.
Tšaikovski konkursi võitjatest paljud on ka ERSO ette soleerima jõudnud, sh kahel korral esimene tšellistist võitja Natalja Šahhovskaja (esikoht aastal 1962), korduvalt David Geringas (1970) ja Narek Haknazarjan (2011), kes osales ERSO 2013. aasta USA turneel.

Nikolai Aleksejev (© Sergei Zjuganov).

Juhatab ERSO endine peadirigent, kauaaegne Peterburi Filharmoonia sümfooniaorkestri dirigent Nikolai Aleksejev, kes on kõigi Moskva ja Peterburi tähtsamate sümfooniaorkestrite kõrval juhatanud ka paljusid välisorkestreid ning andnud kontserte Euroopas, Jaapanis ja Ameerika Ühendriikides. Jätkuvalt iseloomustab Aleksejevit kõige paremini 2010. aastal Riina Luigele antud intervjuus öeldud mõte: “kõik, mis mul öelda on, ütlen ma muusika kaudu. Lava peab armastama, aga minul seda armastust pole, mina armastan orkestrit.” (Muusika, märts 2010).

Piletid: 25 € / 18 €*     PILETILEVI     PILETIMAAILM
Korraldajal on õigus teha kavas muudatusi.


Kontserdisari “Romantika”

I: JÄRVI JA HEMSING, 11.10.2019
RAGNHILD HEMNSING viiul, ERSO, dirigent NEEME JÄRVI

II: DVOŘÁK JA RAHMANINOV, 24.01.2020
ANASTASSIA KOBEKINA tšello, ERSO, dirigent NIKOLAI ALEKSEJEV

III: BRUCKNERI KAHEKSAS, 28.02.2020
MIHKEL POLL klaver, ERSO, dirigent MIHHAIL GERTS

IV: SINAISKI JA RAHMANINOV, 26.03.2020
MARCEL JOHANNES KITS tšello, ERSO, dirigent VASSILI SINAISKI

* Soodushinnaga pilet kehtib õpilastele, tudengitele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi esitamisel.

Kontserdisaraja ROMANTIKA esitleb Reval Café