Kontserdid

DVOŘÁK JA RAVEL

27. aprill 2018 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja KLAVERIKONTSERT II kontsert

Joshua Micheal Tasker
“Hävitamine” (“Desolation”; esiettekanne)

Maurice Ravel
Klaverikontsert G-duur

Antonín Dvořák
Sümfoonia nr 8 G-duur, op. 88

AULI LONKS klaver
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent PAUL MÄGI


Traditsioonilise ERSO ning Eesti Muusikaja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri kontserdi solist on EMTA sümfooniaorkestri instrumentaalsolistide konkursi 2017. aasta võitja pianist Auli Lonks, kelle muusikutee üheks oluliseks tähiseks olid säravad ülesastumised populaarse telekonkursi “Klassikatähed” esimese hooaja saadetes.

Kontserdi avateoseks on EMTA kompositsioonitudengi Joshua Micheal Taskeri uudisteos “Desolation”. Teises pooles tuuakse ettekandele Tšehhi rahvuslik-romantilise koolkonna olulisima esindaja Antonín Dvořáki kaheksas sümfoonia.

Dirigeerib Vanemuise muusikajuht ja peadirigent ning Uppsala Kammerorkestri peadirigent Paul Mägi, kes tegutses aastaid Rahvusooper Estonia kunstilise juhi ja peadirigendina ning enne seda Läti Rahvusorkestri peadirigendina.

Piletid: 22 € / 16 €
OSTA PILET: PILETILEVI, PILETIMAAILM

Kontserdi korraldaja ERSO koostöös EMTAga


EuroparkKOLM TUNDI TASUTA PARKIMIST ERSO kontserdi ajal Rävala Parkimismajas
1.
Sõida parklasse ja võta parkimispilet
2. 
Valideeri parkimispilet Estonia kontserdisaali piletikontrollis
3. Parklast väljudes sisesta Estonia kontserdisaalis valideeritud parkimispilet

Rävala Parkimismaja -> Estonia

Kui otsustad linna jääda kauemaks kui 3 tundi, siis õhtune ja öine (21.00–09.00) soodushind on 0.3 €/h.
Täpsem parkimisinfo: 614 7788


Kontserdisarja KLAVERIKONTSERT esitleb Liviko

Esmakordselt on ERSO kontserdisarjade hulgas eriline maiuspala kõigile klaverimuusika austajatele. Nižni Novgorodist end maailma mainekaimatele kontserdilavadele mänginud Deniss Kožuhhini arvukate auhindade hulgas on ka kuninganna Elisabethi konkursi peapreemia, tema lavapartneriteks aga maailma tipporkestrid ja -dirigendid. Tallinnas soleerib ta Prokofjevi III klaverikontserdis.

Noor Eesti pianist Auli Lonks mängis end Eesti publikule tuntuks telekonkursi “Klassikatähed” esimese hooaja saadetes, äsja võitis ta peapreemia Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri instrumentaalsolistide konkursil. Koos ERSO ja EMTA sümfooniaorkestriga esitab ta Raveli G-duur klaverikontserdi.

Harkivis sündinud ja praegu New Yorgis elava Anna Šelesti puhul tõsteti New York Times’is esile tema mängu “tulist tundlikkust ja sooja kõla” ning kiideti tema suurepärast partnerlust orkestriga, Tallinnas esitab ta koos ERSO ja Neeme Järviga Rubinsteini III klaverikontserdi.

Ameeriklase John Adamsi intrigeerivat pealkirja “Century Rolls” kandev klaverikontsert hõlmab helilooja sõnul kogu möödunud sajandi klaverimuusikat, olles inspireeritud eelkõige 20. sajandi algul populaarse pianoola ehk isemängiva klaveri helidest. Teose solist, islandlane Víkingur Ólafsson on noorema generatsiooni üks isikupärasemaid pianiste, kelles on ühendatud haruldane kombinatsioon kirglikust musikaalsusest, plahvatuslikust virtuoossusest ja intellektuaalsest uudishimust.

R, 20.10.2017 – ŠOSTAKOVITŠ JA PROKOFJEV, dirgent NIKOLAI ALEKSEJEV
R, 27.04.2018 – DVOŘÁK JA RAVEL, dirigent PAUL MÄGI
R, 11.05.2018 – BEETHOVEN JA RUBINSTEIN, dirigent NEEME JÄRVI
R, 18.05.2018 – CENTURY ROLLS. Festival Practical Spirituality, dirigent KRISTJAN JÄRVI

“Klaverikontserdi” sarjapiletid: 55.- / 40.- (müügil kuni 18.10.2017)