Kontserdid

EESTI KONTSERT 80. Juubeligala

7. oktoober 2021 kell 19 — Pärnu kontserdimaja
8. oktoober 2021 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Artur Lemba
Sümfoonia nr 1 (I osa)

Giovanni Bonato
“Vana vale” (“The Old Lie”)

Arvo Pärt
“Credo”

Michael Praetorius
Süit “Terpsichorest”

Gija Kantšeli
“Helesa”

“Eesti Kontsert 80. Ajalooline kollaaž eesti muusika tähtteostest” (koostaja Tõnis Kõrvits)

Eesti Rahvusmeeskoor
Hortus Musicus
Kammerkooride Voces Tallinn ja Collegium Musicale naisrühmad
Iris Oja (metsosopran)
Marrit Gerretz-Traksmann (klaver)

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigendid RISTO JOOST, MIKK ÜLEOJA, ANDRES MUSTONEN


Rohkem infot ja piletid


Väärikas, aga mitte surmtõsine ülevaade Eesti suurima kontserdikorraldaja panusest meie muusikalukku läbi aastakümnete, läbi eesti muusika, läbi eesti muusikute. Kontserdi muusikaline konsultant Toomas Velmet.

Piduliku juubelikontserdi avab esimene osa Artur Lemba 1. sümfooniast – haruldane teos, mis kõlas ka Estonia kontserdisaali avamisel 1913. aastal. On paradoksaalne, et see on meile teadaolevalt ka teose ainus esituskord Eestis. Neeme Järvi on Lemba 1. sümfooniat esitanud välismaal ja plaadistanud koos Šoti Rahvusliku Sümfooniaorkestriga.

Samuti on kavas otseselt Eesti Kontserdi juubelile pühendatud muusikaline kollaaž, mis haarab endasse eesti muusikaelu märgilisi teoseid, õigemini küll nende lühemaid ja pikemaid katkendeid, mis loodud aegade jooksul alates 1941. aastast kuni tänapäevani ja mis on kõik ühel või teisel moel juubilari tegevusega seotud. Esimesena sai juubelikava kokku pannes nimekirja aga Arvo Pärdi “Credo”. Selle esiettekandel 1968. aastal tuli teos vapustatud publiku nõudmisel tervikuna kordamisele ning kohe pärast seda keelasid võimud „Credo“ esitamise pikkadeks aastateks. Toomas Velmet: “See teos lihtsalt peab siin kavas olema, sest ka Eesti Kontserdil on kreedo, mida on 80 aastat jälgitud. Vaatamata okupatsioonidele ja erinevatele riigikordadele on kreedo olnud alati sama – muusika on Eesti Kontserdis kõige tähtsam.”

Kontserdi korraldaja Eesti Kontsert koostöös ERSOga.