Kontserdid

ELTS JA SIBELIUS. Tallinna Muusikakeskkool 60

22. oktoober 2021 kell 18 — Estonia kontserdisaal (eelkontsert)
22. oktoober 2021 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Kontserdisarja “Harmoonia” esitleb Epiim

Jean Sibelius
Sümfooniline poeem “Saaga”     ~20’
(esitatakse koos Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestriga)

Tõnu Kõrvits
Trompetikontsert (esiettekanne)

Lotta Wennäkoski
“Verdigris”    ~11’

Jean Sibelius
Sümfoonia nr 5     ~35’

INDREK VAU trompet
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester

Dirigent OLARI ELTS


Piletid 26 € / 19 €:  PILETILEVI     PILETIMAAILM
Sümfooniline lõuna 21.10.2021


ERSO ja orkestri peadirigent Olari Elts toovad Estonia kontserdisaali lavale Sibeliuse kullaprooviga teosed kõrvuti uute tuultega, mille juured peituvad ometi sügaval traditsioonides. “Heliloojad kirjutavad muusikaloole uusi kihte – ka siis, kui nende teosed on väga otseselt seotud varem looduga,” ütleb hinnatud soome nüüdishelilooja Lotta Wennäkoski, viidates Sibeliuse “Saagast” mõjustatud teose “Verdigris” pealkirjale. Uusi kihte Eesti muusikaloole hakkavad peagi kirjutama ka sel sügisel 60. sünnipäeva tähistava Tallinna Muusikakeskkooli noored muusikud, kellest mitmed osalevad kontserdi avateose esitamisel orkestri koosseisus.

Olari Eltsi sõnul on Sibeliuse sümfooniline mõtlemine erakordselt orgaaniline. “Teemaarenduse puhul tihti kasutatava “seemnest puuks kasvamise” metafoor ei ole ühegi teise Sibeliuse ajastu helilooja puhul nii kohane. Ja viies sümfoonia on selle mõtlemise üks parimaid näiteid,” kommenteerib Elts, kelle jaoks Sibeliuse muusika on väga erilise tähendusega. Sibeliuse imelist viiendat sümfooniat interpreteerib ta ERSOga juba neljandat korda.

ERSO trompetirühma kontsertmeistri Indrek Vau soleerimisel tuleb esiettekandele Tõnu Kõrvitsa trompetikontsert. “Armastan selle pilli kõla, ilmekust ja tundlikku ning muutlikku tooni,“ ütleb helilooja, loetledes, et nii Miles Davis, Chet Baker kui ka paljud teised on olulisel kohal tema arvukates playlist’ides.

Eelkontserdil kell 18 esitab Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkester Jaan Otsa dirigeerimisel Lepo Sumera “Tantsupeo avamuusika”.
Tallinna Muusikakeskkooli rollist Eesti kultuurielus läbi aastakümnete räägivad kooli vilistlased, praegused ja endised ERSO muusikud.

Kontserdi korraldaja ERSO.