Kontserdid

ELTS JA SKRIDE

Baiba Skride (© Marco Borggreve).

15. november 2017 kell 19 — Vanemuise kontserdimaja
17. november 2017 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja MAESTRO II kontsert

Franz Schreker
Avamäng ooperile “Märgistatud” (Die Gezeichneten)

Heino Eller
Viiulikontsert h-moll

Igor Stravinski
Ballett “Petruška” (Pétrouchka)

BAIBA SKRIDE viiul
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent OLARI ELTS


Olari Elts (© Marco Borggreve).

Olari Elts ja Baiba Skride – topeltenergia, mida toetab 15 aasta pikkune koostöö nii Euroopa kui Ameerika kontserdilavadel.

Baiba Skride loomulik lähenemine musitseerimisele on kütkestanud paljusid tänapäeva nimekaid dirigente ja orkestreid üle maailma. Tähelepanu pälvib ta just oma eheda mängurõõmu ning tundeliste ja kirglike interpretatsioonidega. “Eltsi dirigeerimisstiilis kajastub vastupandamatu energia ja rõõm” (Artsfile Ottawa, 30.03.2017), see on ühtaegu “nii toretsev kui ka piinlikult täpne” (The SunBreak, 17.04.2017).

Baiba Skride on soleerinud nii New Yorgi Filharmoonikute, Berliini Filharmoonikute, Bostoni Sümfooniaorkestri, Pariisi Orkestri kui NHK Sümfooniaorkstri ees. Dirigentidest on ta teinud koostööd ka Thierry Fischeri, Paavo ja Neeme Järvi, Andris Nelsonsi, Santtu-Matias Rouvali, Vassili Petrenko, Yannick Nézet-Séguini, John Storgårdsi, Kazuki Yamada ja paljude teistega.

Koos ERSO ja orkestri peakülalisdirigent Olari Eltsiga tuuakse publikuni ja salvestatakse Eesti muusikaklassiku Heino Elleri viiulikontsert, mille tähtsust on võimatu üle hinnata – tegemist on Eesti muusikaloo esimese viiulikontserdiga. Õhtu II pooles kõlab Stravinski muinasjutuline ja piltlikult ilmekas balletimuusika “Petruška”, milles on oma koht nii kirehoogudel kui ka armukadedusel.

Piletid Tartus: 19 € / 14 €
Piletid Tallinnas: 22 € / 16 €
OSTA PILET: PILETILEVI, PILETIMAAILM

Kontsertide korraldaja ERSO


Kontserdisarja MAESTRO esitleb AUDI

Kontserdisari “Maestro” on tõeline tähtede paraad: esmakordselt jõuavad Eestisse laia rahvusvahelise haardega Austria viiuldaja ja dirigent Thomas Zehetmair ning Ameerika noorema põlvkonna dirigent, väga kiire rahvusvahelise karjääri teinud Robert Trevino, kes sügisel alustab teist hooaega Baskimaa Rahvusorkestri peadirigendina. Neile sekundeerib ERSO peakülalisdirigent Olari Elts, kelle puhul tõstetakse ikka ja jälle esile suurepärast kavade koostamise oskust, vastupandamatut energiat ja musitseerimisrõõmu. Solistidena kaunistavad sarja maailma parimate orkestrite ees soleeriv lätlannast viiuldaja Baiba Skride, kelle esituses kõlab Elleri viiulikontsert, ja Eesti üks väljapaistvamaid ja omanäolisemaid pianiste Irina Zahharenkova, kes soleerib Schumanni klaverikontserdis.

R, 13.10.2017 – ZEHETMAIR JA MENDELSSOHN, dirigent THOMAS ZEHETMAIR
R, 17.11.2017 – ELTS JA SKRIDE, dirigent OLARI ELTS
R, 22.12.2017 – TREVINO ja BRUCKNER, dirigent ROBERT TREVINO

“Maestro” sarjapiletid: 42 € / 30 € (müügil kuni 11.10.2017)
OSTA SARJAPILET