Kontserdid

ENIGMA

20. veebruar 2015 kell 19 — Estonia kontserdisaal

Sarja MEISTRIKLASS III kontsert

Edvard Grieg (1843–1907). Sümfooniline tants nr 1 G-duur, op 64 (1896)
Sergei Prokofjev (1891–1953). Klaverikontsert nr 3 C-duur, op 26 (1921)
Edward Elgar (1857–1934). “Enigma-variatsioonid”, op 36 (1899)

Freddy Kempf (klaver)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent TORODD WIGUM


NB! Kontserdi solist ja dirigent on vahetunud mõjuvatel põhjustel. Vabandame kuulajate ees ja soovime kauneid kontserdielamusi.

Freddy Kempf. Foto Neda Navaee.

Freddy Kempf. Foto Neda Navaee.

Freddy Kempf kuulub tänapäeva edukaimate pianistide hulka, kes annab täissaalidele kontserte kõikjal üle maailma. 1977. aastal Londonis sündinud Kempf alustas karjääri imelapsena, debüteerides vaid kaheksa aastasena Londoni Kuningliku filharmooniaorkestri ees. Laiem tuntus saabus koos võiduga BBC aasta noore muusiku konkursil (1992). Rahvusvaheline karjäär sai aga hoo sisse pärast III koha võitu Tšaikovski-nimelisel rahvusvahelisel konkursil Moskvas (1998), kus tema napp ilmajäämine võidust tõi kaasa Vene ajakirjanduse antud konkursi kangelase tiitli ning erakordse populaarsuse Venemaal, mis jätkub tänaseni.

Freddy Kempf on esinenud paljude maailma parimate orkestrite ja dirigentidega, sh Londoni Philharmonia Orchestra (dirigendid Sir Andrew Davis ja Kurt Sanderling), Londoni Kuninglik Filharmooniaorkester (dirigendid Daniele Gatti, Matthias Bamert ja Charles Dutoit), Liverpooli  Kuninglik Filharmooniaorkester (dirigent Vassili Petrenko), La Scala Filharmooniaorkester (dirigent Riccardo Chailly), Peterburi Filharmoonikud (dirigent Juri Temirkanov), Venemaa Riiklik Sümfooniaorkester (Vassili Sinaiski), Salzburgi Mozarteumi Orkester (dirigent Ivor Bolton), Philadelphia Orkester (dirigent Wolfgang Sawallisch), NHK Sümfooniaorkester (Juri Simonov), Euroopa Liidu Noorteorkester (Vladimir Ashkenazy), Haagi Residentie-Orkester (Neeme Järvi) jpt. Soolokontserte on ta andnud Moskva konservatooriumi Suures saalis, Berliini kontserdimajas, Milano konservatooriumi Verdi-nimelises saalis, Londoni Cadogan Hall’is ja paljudes teistes mainekates kontserdisaalides.

Freddy Kempfil on salvestusleping Rootsi firmaga BIS ning 2010. aastal nimetati tema Prokofjevi II ja III klaverikontserdi salvestust Bergeni Filharmooniaorkestri ja dirigent Andrew Littoniga ajakirjas Gramophone “meisterlikuks Prokofjevi paariks” ning salvestus kandideeris sama ajakirja parima kontserdisalvestuse tiitlile.

Norra dirigent Torodd Wigum (1970) on 2010. aastast Trondheimi Sümfooniaorkestri dirigent, samuti kaasaegse muusika esitamisele keskendunud Trondheimi Sinfonietta kunstiline juht. Tihedam koostöö seob teda ka Bergeni Filharmooniorkestri ja Stavangeri Sümfooniaorkestriga. Lähiajal on ees kontserdid Norra Raadioorkestri, Leipzigi MDR-Sümfooniaorkestri, Islandi Sümfooniaorkestri ja teistega.

Pilet 22 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 16 €
Solaris Club kaardi esitamisel on üksikpilet Estonia kontserdisaalist ostes 5% soodsam.


meistriklass_kuku

Sarjapilet (neli kontserti) 52,80 € / sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 38,40 €.
SARJAPILETIGA VÕIDATE 40% ÜKSIKPILETITE HINNAST!
Sarjapiletiga on ühe kontserdi hind 13,20 € / (üli)õpilastele ja pensionäridele 9,60 .
Sarja MEISTRIKLASS piletid on müügil kuni 26.09.2014 Estonia kontserdisaali kassades, Piletilevi müügipunktides ning www.piletilevi.ee.


EuroparkKOLM TUNDI TASUTA PARKIMIST ERSO kontserdi ajal Rävala Parkimismajas
1.
Sõida parklasse ja võta parkimispilet
2. 
Valideeri parkimispilet Estonia kontserdisaali piletikontrollis
3. Parklast väljudes sisesta Estonia kontserdisaalis valideeritud parkimispilet

Rävala Parkimismaja -> Estonia

Kui otsustad linna jääda kauemaks kui 3 tundi, siis õhtune ja öine (21.00–09.00) soodushind on 0.3 €/h.
Täpsem parkimisinfo: 614 7788